Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Sot, nisja drejt Malit tė Zi. Magani: Nora s’do tė largohet

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Sot, nisja drejt Malit tė Zi. Magani: Nora s’do tė largohet

  Mesazh nga stilltoni prej Wed Jan 14 2009, 11:59

  Skuadra e Shkumbinit ka
  vijuar ritualin e stėrvitjes
  ditėn e djeshme nė fushėn
  sportive tė qytetit dhe sot
  pritet tė niset drejt Malit tė
  Zi, ku do tė zhvillojė minifazėn
  prej gati 10 ditėsh. Ne
  stėrvitjen e djeshme trajneri
  Magani dhe ndihmėsi i tij
  Branica i kanė pasur nė dispozicion
  tė gjithė futbollistėt,
  duke pėrfshirė kėtu edhe
  mesfushorin e sapoblerė nga
  merkato serbin, Igor Jaksimoviē.
  Ndėrsa trajneri i portierėve,
  Arianit Ballhysa, njė
  ish-portier i Shkumbinit si
  ēdo ditė merret me stėrvitjen
  e gardianėve bardhekaltėr
  Llani dhe Birja. Nė grupin e
  futbollistėve binte nė sy
  dėshira e madhe pėr t’u impenjuar
  sa mė mirė pėrpara
  trajnerėve dhe mė i rėndėsishėm
  ėshtė fakti qė edhe
  ata lojtarė qė vinin pas dėmtimesh
  nė javėt e fundit,
  duken t’i kenė lėnė pas ato
  dhe kanė gjetur formėn e tyre
  mė tė mirė. Bėhet fjalė pėr
  sulmuesin tiranas Rizvanolli
  dhe mesfushorin maqedonas
  Deliovski, qė tė dy tė rikthyer
  me skuadrėn pas gati
  pesė javėsh mungesė pėr arsye
  dėmtimi. Nė pėrfundim,
  grupi ėshtė ndarė duke formuar
  dy skuadra ndėrmjet tė
  cilave u zhvillua edhe njė
  ndeshje kontrolli, qė zgjati
  vetėm 30 minuta. Pas pėrfundimit
  tė saj trajneri Magani
  ka dhėnė udhėzimet e
  fundit rreth pėrgatitjeve dhe
  pajisjeve qė duhet tė marrin
  me vete futbollistėt kur tė nisen
  drejt Ulqinit. Grumbullimi
  i tyre do tė bėhet sot nė
  orėn 10:00 dhe do tė kryhet
  edhe njė stėrvitje e shkurtėr
  gjatė paradites. Ndėrsa ndihmėsi
  i tij, Branica, ka lexuar
  emrat e atyre qė do tė
  udhėtojnė pėr nė qytetin
  bregdetar. Ai u shpreh se
  nėse ndonjė nga futbollistėt
  nuk e ka dėgjuar emrin nė
  kėtė listė, mund tė kontaktojė
  me presidentin Xhavit
  Ismaili pėr sqarime tė mėtejshme.
  Kjo tregon se nga
  radhėt e Shkumbinit mund
  tė ketė edhe largime tė atyre
  tė lojtarėve qė nuk shikohen
  tė jenė tė nevojshėm pėr
  skuadrėn.
  Konfirmimi
  Nė lidhje me lajmin qė ka
  qarkulluar nė disa media
  sportive se, futbollisti
  gjirokastrit qė luan nė radhėt
  e Shkumbinit, Arlind Nora,
  ka kėrkuar tė largohet, pranoi
  tė prononcohet vetė pėr
  “Panorama Sport” trajneri
  Gugash Magani duke thėnė:
  “Nora ėshtė pjesė e skuadrės
  sė Shkumbinit dhe ato qė thuhen
  nė gazeta janė tė pavėrteta,
  prandaj dua tė theksoj
  edhe njėherė se ky futbollist
  do tė vazhdojė tė qėndrojė nė
  skuadrėn tonė sipas kontratės
  qė ka me klubin tonė”,
  pėrfundon Magani. Me kėtė
  prononcim, trajneri peqinas,
  Magani, u jep fund spekulimeve
  tė fundit pėr njė largim
  tė Norės drejt ndonjė ekipi
  tjetėr. F. Ahmeti

   Ora ėshtė Mon Dec 10 2018, 23:00