Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Alpin Gallo largohet nga Shkumbini

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Alpin Gallo largohet nga Shkumbini

  Mesazh nga polskaALB prej Wed Jan 14 2009, 02:19

  I larguari i parė nga skuadra peqinase ėshtė mbrojtėsi veteran Alpin Gallo, ndėrkohė qė dhe sulmuesi Arlind Nora kishte kėrcėnuar mė parė se do tė largohej nėse nuk do tė shlyhej nga ana financiare. Gallo u aktivizua nė 16 ndeshje kėtė pjesė tė parė tė sezonit (1314 minuta)

  35-vjeēari Gallo gjatė karrierės sė gjatė tė tij ka luajtur me tre ekipet kryeqytetase, Dinamon, Partizanin e Tiranėn, si dhe me disa skuadra tė tjera si Kastrioti, Bylis, Skėnderbeu e madje Sopoti, qė ėshtė edhe skuadra e tij e parė nė sezonin e largėt 1992-1993.

  Nga Albania-Sport.com


  _________________

   Ora ėshtė Thu Oct 18 2018, 07:59