Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Igor Jaksimovic, blerja e Shkumbinit

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Igor Jaksimovic, blerja e Shkumbinit

  Mesazh nga polskaALB prej Tue Jan 13 2009, 13:22

  Igor Jaksimovic ėshtė blerja e parė e Shkumbinit. Sipas gazetės sportive “Panorama Sport”, mesfushori serb bindi me cilėsitė e tij trajnerin Gugash Magani. Te Shkumbini nė faznė e parė u aktivizua edhe mesfushori maqedonas Cvete Deliovski (6 ndeshje, 1 gol).

  E Marte, 13 Janar 2009

  Nga Albania-Sport.com


  _________________
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Re: Igor Jaksimovic, blerja e Shkumbinit

  Mesazh nga stilltoni prej Tue Jan 13 2009, 13:24

  hajt per hajer dalte
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: Igor Jaksimovic, blerja e Shkumbinit

  Mesazh nga polskaALB prej Tue Jan 13 2009, 13:29

  ta shikojm serbin e ndyre ca do na boj...


  _________________
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Re: Igor Jaksimovic, blerja e Shkumbinit

  Mesazh nga stilltoni prej Thu Jan 15 2009, 12:47

  Serbi Jaksimoviē firmos me Shkumbinin

  Futbollisti i Partizanit tė Beogradit, Igor Jaksimoviē, ėshtė pėrforcimi i parė i Shkumbinit pėr merkaton e dimrit. 28 vjeēari nga Serbia javėn e kaluar ishte pėr disa ditė nė provė te Shkumbini, pėr tė qenė nėn vėzhgimin e trajnerit Magani.
  Jaksimoviē luan si mesfushor pas dy sulmuesve dhe duket qė me paraqitjen e bėrė e me tė dhėnat sportive ėshtė pėlqyer, duke marrė miratimin e drejtuesve pėr tė qenė futbollist i Shkumbinit.
  Pėrgjigjja nga ana e futbollistit serb nuk ishte e menjėhershme dhe, pas konsultimit me menaxherin e pas njė udhėtimi nė atdheun e vet, Jaksimoviē u rikthye tė hėnėn nė Peqin pėr tė nėnshkruar kontratėn me Shkumbinin deri nė fund tė kampionatit, por duke e lėnė tė hapur mundėsinė pėr ta zgjatur mė tej.
  Ndėrkohė, sot ekipi i Shkumbinit do tė zhvillojė vetėm njė seancė stėrvitore, atė tė paradites, pėr t’u nisur mė pas drejt Ulqinit, ku do tė grumbullohet pėr tė zhvilluar fazėn pėrgatitore. Sipas trajnerit Magani, janė 22 futbollistė qė do tė udhėtojnė drejt Ulqinit, ku do tė qėndrojnė 10 ditė.
  Grupit tė futbollistėve tė Shkumbinit do t’i bashkohet edhe mesfushori serb Jaksimoviē, qė nėnshkroi kontratėn me Shkumbinin, por edhe mbrojtėsi Arian Sheta, qė braktisi Partizanin ku po stėrvitet kėto ditė. Maqedonasi i Shkumbinit, Cvete Delioski, ditėt e fundit ka qenė i detyruar tė qėndrojė edhe mė shumė pranė drejtuesve, duke qenė nė rolin e pėrkthyesit.
  Edhe pse nuk e ka mėsuar edhe aq mirė gjuhėn shqipe, mesfushori i Shkumbinit nga Maqedonia ka marrė pėrsipėr tė kryejė rolin e ndėrmjetėsit nė komunikimin me stafin pėr tė gjetur njė qendėr stėrvitore tė pėrshtatshme pėr grumbullimin e ekipit pėr periudhėn pėrgatitore tė dimrit. Nė ditėt e qėndrimit nė Mal tė Zi do tė jetė pėrsėri Delioski ndėrmjetėsi pėr komunikimin mes ekipit dhe vendėsve pėr ēdo problem.
  Sporti Shqiptar
  Ali Hallulli


  Sponsored content

  Re: Igor Jaksimovic, blerja e Shkumbinit

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Mon Dec 10 2018, 22:55