Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Delioski kėrkon tė lėrė gjurmė nė Peqin

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Delioski kėrkon tė lėrė gjurmė nė Peqin

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Jan 09 2009, 13:03

  Mesfushori maqedonas Cvete Delioski dėshiron qė emri t’i shkruhet te Shkumbini

  Mesfushori maqedonas Cvete Delioski, futbollisti i vetėm i huaj nė ekipin e Shkumbinit, ėshtė aktivizuar pak nė formacionin e Maganit. Dhe kjo jo pėr fajin e tij mė shumė sesa nga problemet qė ka pasur.
  Nė dy javėt e para nuk i lejohet aktivizimi te Shkumbini pėr shkak tė dokumentacionit, pėr tė ardhur nė javėn e 10 tė tė kampionatit, kur ai dėmtohet, duke u detyruar tė lėrė fushėn e lojės.
  Si pėr koincidencė, ekipi i Shkumbinit luante me Apoloninė nė Peqin dhe maqedonasi i Shkumbinit e filloi lojėn nga minuta e parė, duke shėnuar njė gol tė bukur, i pari pėr tė me Shkumbinin, qė vulosi rezultatin 2 - 0.
  Nė minutėn e 62 tė dėmtohet, duke u detyruar tė lėrė fushėn e lojės, pėr t’iu nėnshtruar mjekimit nė Shqipėri dhe nė Maqedoni. Tani kur kanė kaluar dy muaj, Delioski pranon se e ndien veten mjaft mirė dhe tė gatshėm pėr tė qenė nė dispozicion tė trajnerit Magani.
  “Nuk kam pasur fatin me vete pėr periudhėn qė kaloi, por mendoj se problemet e kaluara, ashtu si dhe dėmtimi nė kėmbė, ėshtė lėnė pėrfundimisht pas. U dėmtova nė njė moment tė mirė pėr vete e pėr ekipin tim, kur shėnova golin tim tė parė pėr Shkumbinin, qė pati rėndėsi, sepse siguroi fitoren tonė,” - shprehet maqedonasi Delioski, qė kėtė ndeshje e ka tė fiksuar kujtesėn e vet.
  Mesfushori maqedonas i Shkumbinit, 28 vjeēari Delioski, pranon se ėshtė i kėnaqur qė ėshtė pjesė e ekipit tė Shkumbinit, sepse ka gjetur njė mjedis mjaft tė ngrohtė e dashamirės. Qė nga dita e hėnė ai i ėshtė bashkuar grupit tė futbollistėve nė stėrvitje, duke kėrkuar tė bėjė mė tė mirėn e vet.
  Edhe pse ėshtė aktivizuar pak, mesfushori maqedonas asnjėherė nuk e ka ulur ritmin nė stėrvitje dhe me tė njėjtin zell po stėrvitet edhe kėto ditė tė para tė fazės pėrgatitore, duke qenė i ndėrgjegjshėm qė edhe konkurrenca nė ekip ėshtė e madhe.
  “Detyra jonė si futbollistė ėshtė tė stėrvitemi ēdo ditė rregullisht pėr tė qenė tė gatshėm nė ēdo moment pėr t’i shėrbyer ekipit, duke qenė se ėshtė trajneri ai qė vendos se cilėt futbollistė do tė nisin nga fillimi dhe cilėt do tė jenė tė gatshėm.
  Detyra jonė ėshtė ta justifikojmė besimin e tij nė ato minuta qė jemi nė fushė, pasi qėllimi ėshtė i pėrbashkėt,” - shton mė tej mesfushori Delioski. Duke folur pėr ditėt e para tė fazės pėrgatitore tė dimrit, ai vlerėson punėn e mirė qė ėshtė nisur.
  Ardhja pėr provė e mesfushorit sulmues Igor Jakimoviē nga Serbia, qė ka luajtur mė parė me Partizanin e Beogradit, pėr Delioskin ėshtė njė shenjė e mirė qė drejtuesit peqinas kanė filluar tė lėvizin dhe qė nė ditėt e ardhshme do tė shihen edhe mė mirė. “E kemi filluar si duhet fazėn pėrgatitore, duke u stėrvitur nė kushte tė mira nė Peqin pėr ditėt e para.
  Ngarkesa nė stėrvitje vjen ēdo ditė duke u rritur e kjo nuk ka krijuar as problemin e mė tė vogėl, duke u pėrgatitur pėr njė ngarkesė mė tė madhe mė vonė, kur do tė merret baza e pėrgatitjes sonė. Kjo periudhė do tė na shėrbejė pėr t’u pėrshtatur mė mirė, ndėrkohė qė ekipi do tė pėrforcohet me futbollistė tė tjerė.
  Ardhja e futbollistit serb pėr t’u provuar ėshtė shembulli mė i mirė pėr kėtė dhe qė pritet tė pasohet nga futbollistė tė tjerė,” - pėrfundon mesfushori maqedonas i Shkumbinit, Cvete Delioski.
  Ohri, vendi i mundshėm i pėrgatitores
  Javėn e ardhshme ekipi i Shkumbinit pritet tė shėrngulet nga Peqini, pėr t’u grumbulluar nė njė qendėr stėrvitore. Mundėsia mė e mirė ėshtė tė vendoset nė qytetin e Ohrit nė Maqedoni pėr njė periudhė 10 ditore.
  Gjithsesi, akoma nuk ėshtė vendosur plotėsisht pasi mė parė kėrkohet qė tė shihen nga afėr kushtet e hotelit dhe tė fushave tė stėrvitjes nė shtetin fqinj. Kjo pritet tė bėhet nė 2 ditėt e ardhshme. Mė parė ėshtė folur pėr njė grumbullim nė Ulqin, por qė u hodh poshtė nga drejtuesit peqinas.


  _________________

   Ora ėshtė Mon Jun 18 2018, 18:49