Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Presidenti Ismaili i pakėnaqur me Shkumbinin

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Presidenti Ismaili i pakėnaqur me Shkumbinin

  Mesazh nga stilltoni prej Wed Jan 07 2009, 12:00

  Presidenti Ismaili i pakėnaqur me Shkumbinin
  6 Janar Pasditja e sė hėnės i ka kthyer sėrisht nė punė peqinasit, nėn drejtimin e trajnerit Magani. Mirėpo se cila do tė jetė ecuria nė kėtė vit tė ri ėshtė ende e paqartė. Drejtuesit e klubit pritet tė takohen, pėr tė vendosur rreth pjesmarrjes nė merkaton e dimrit, por njėkohėsisht edhe pėr minifazėn pėrgatitore, e cila deri mė tani mund tė zhvillohet nė Peqin. Nga ana e tij, presidenti Ismaili nuk ka dhėnė ndonjė hollėsi rreth kėtyre zhvillimeve, por ka shprehur vetėm njė pakėnaqėsi pėr ecurinė e ekipin, nė veēanti pėr fazėn e dytė tė kampionatit. “Gjashtė ndeshje gjashtė pikė nuk mund tė mė kėnaqin”, ėshtė shprehur ai. Nė fazėn e parė, ekipi ka treguar njė shpirt mė tė madh gare dhe ne kemi qenė nė mėnyrė tė vazhdueshme nė zonėn e objektivit. Nė fazėn e dytė, skuadra ka qenė mė dobėt dhe kjo pėr disa arsye, ku njėra prej tyre ėshtė se kemi patur mė shumė ndeshje jashtė. Megjithatė, qė tė arrijmė objektivat tona, duhet tė mėsohemi tė fitojmė edhe jashtė. Ende vuajmė arritjen e rezultateve pozitive nė transfertė dhe kjo mendoj se duhet rikuperuar. Gjashtė ndeshje gjashtė pikė janė shumė pak, pėr njė ekip qė ka si synim tė jetė nė treshen e kreut. Tashmė fillon njė tjetėr kapitull pėr ne, ndaj dua t’i uroj suksese ekipit pėr kėtė vit, po ashtu tė shpresojmė, qė skuadra tė tregojė mė shumė profesionalizėm. Kėto ditė do tė bisedojmė me bordin drejtues, si dhe me teknikėt tanė dhe do tė vendosim pikat mbi i pėr ecurinė e ekipit. Padyshim qė do tė hedhim sytė nga merkato, ku jemi nė bisedime me disa lojtarė, si dhe do tė mendojmė rreth fazės pėrgatitore. Kushtet atmosferike e vėshtirėsojnė disi lėvizjen nga Peqini, por gjithsesi do tė diskutojmė edhe pėr kėtė”, ka pėrfunduar Ismaili.
  Sport ekspres

   Ora ėshtė Sun Jun 24 2018, 04:10