Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Presidenti Ismaili bėn pazar te Partizani dhe Elbasani

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Presidenti Ismaili bėn pazar te Partizani dhe Elbasani

  Mesazh nga stilltoni prej Mon Jan 05 2009, 11:40

  Vitin 2008 ekipi i Shkumbinit
  e mbylli nė vendin e
  pestė, duke u pozicionuar nė
  gjashtėshen e parė tė tabelės,
  njė pozicion nė dukje komod
  pėr peqinasit, por drejtuesit
  bardhekaltėr nuk mbetėn
  plotėsisht tė kėnaqur nga
  pjesa e parė e sezonit, nisur
  edhe nga objektivat qė ata
  kanė pėr kėtė vit, qė ėshtė
  pjesėmarrja nė kupat e
  Evropės. Nė mjaft momente
  tė kampionatit, trajnerėt
  vendės, por edhe presidenca
  e klubit patėn shprehur
  rezerva nė lidhje me mosimpenjimin
  e duhur nga ana e
  disa futbollistėve prej tė
  cilėve pritej mė shumė. Njė
  problem i mprehtė pėr Maganin
  ishte kthyer edhe mungesa
  e disa prej titullarėve
  tė tij, duke bėrė qė ai t’ia besonte
  formacionin bazė
  lojtarėve tė stolit, tė cilėt nga
  ana e tyre nuk e shpėrblyen
  plotėsisht besimin qė i pati
  dhėnė trajneri. Presidenca e
  ekipit tė Shkumbinit ka qenė
  nga mė korrektet nė lidhje
  me shlyerjet e pagesave dhe
  shpėrblimeve ndaj futbollistėve,
  duke i paguar ēdo
  fund muaji dhe me tė drejtė
  kėrkonte prej futbollistėve
  qė tė jepnin mė tė mirėn nė
  fushėn e lojės, jo vetėm si
  detyrim ndaj presidentėve,
  por edhe si detyrim moral
  pėrballė mijėra tifozėve tė
  qytetit qė e kanė ndjekur
  kudo skuadrėn.
  Premtimi
  Presidenti Ismaili i qėndron
  akoma besnik idesė sė
  tij se skuadra ka nevojė pėr
  tė bėrė merkato tani qė ėshtė
  edhe mundėsia teksa shprehet:
  “Ne si presidencė i kemi
  dhėnė “OK” drejtuesve pėr tė
  hyrė nė merkato dhe pėr tė
  afruar dy-tre futbollistė cilėsorė,
  qė i nevojiten skuadrės
  nė ato reparte ku janė vėrejtur
  mė shumė mangėsi prej
  tyre. Mirėpo ēdo gjė do tė
  bėhet nė mėnyrė tė detajuar,
  duke synuar futbollistė tė
  mirė, por edhe qė tė mos kenė
  probleme kontratash me ekipet
  ku janė aktivizuar mė
  parė. Akoma nuk dua tė
  shprehem pėr emrat qė do tė
  afrohen nė klub, - shprehet
  Ismaili, - pasi ka kohė pėr tė
  studiuar dhe pėr tė marrė futbollistė
  me emėr. Mund t’ju
  them se na duhet njė mesfushor
  organizator dhe njė
  mbrojtės i mirė, qė tė na sigurojė
  nė prapavijė, ku duket
  se edhe ky repart ka qenė
  edhe “thembra e Akilit”.
  Mund t’ju them se po vėzhgojmė
  disa lojtarė te Partizani
  dhe Elbasani, futbollistė tė
  cilėt mund t’i zgjidhin paqėsisht
  kontratat e tyre, por nuk
  mund tė pėrjashtoj edhe
  pistėn e huaj dhe pėr kėtė, nė
  Shqipėri ka mjaft menaxherė
  qė japin kėshilla”.
  Tė huajt
  Nė skuadrėn e Shkumbinit
  i vetmi i huaj nė kėtė
  sezon ėshtė maqedonasi Deliovski,
  i cili rikthehet nėn
  urdhrat e trajnerit Magani
  pas njė dėmtimi tė gjatė qė e
  mbajti jashtė fushave pėr
  disa javė radhazi. Tifozeria
  peqinase pret nė kėtė fillim
  viti dhuratat pėr ekipin e
  zemrės dhe ka besim te projekti
  i stafit vendės pėr tė
  ardhmen. Fatmir Ahmeti
  Panorama sport

   Ora ėshtė Mon Dec 10 2018, 22:43