Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Rizvanolli premton rikthim vendimtar nė skuadėr

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Rizvanolli premton rikthim vendimtar nė skuadėr

  Mesazh nga stilltoni prej Tue Dec 30 2008, 14:21

  Njė paraqitje dinjitoze dhe e kėnaqshme mund tė quhet paraqitja
  qė ka bėrė skuadra e Shkumbinit deri nė kėtė pjesė tė
  sezonit, e drejtuar me mjeshtėri nga dy profesorė vendės si
  Gugash Magani dhe ndihmėsi i tij, Sokol Branica. Nė 17 javė
  kampionat, skuadra bardhekaltėr ka arritur shifra deri diku tė
  mira, teksa ka koleksionuar gjithsej 6 fitore, 5 humbje dhe 6
  barazime, kur akoma nuk ka mbaruar faza e dytė, e cila do tė
  nisė nė fund tė janarit 2009. Me kėto rezultate gati tė ekuilibruara,
  peqinasit mbajnė vendin e pestė me pikė tė barabarta
  me Teutėn e Durrėsit. Drejtuesit e Shkumbinit premtojnė qė
  nė fillimin e gjysmėsezonit tjetėr, do tė realizojnė qėllimin pėr
  t’u ngjitur mė lart nė klasifikim si edhe afrimin e lojtarėve gjatė
  merkatos sė janarit. Nė
  planet e stafit bardhekaltėr
  janė njė mbrojtės
  dhe njė mesfushor, i cili
  do tė jetė i aftė ta organizojė
  si duhet kėtė repart.
  Mirėpo nuk jepen
  emra konkretė, pasi
  ende nuk ėshtė vendosur
  se cilėt lojtarė do tė
  afrohen. Sulmuesi tiranas,
  Erion Rizvanolli,
  qė mban veshur
  fanellėn bardhekaltėr
  dhe njėkohėsisht golashėnuesi
  mė i mirė i ekipit,
  e ka hedhur tashmė
  pas krahėve dėmtimin
  nė kavilje qė e mbajti larg
  fushave tė blerta pėr
  gati 5 javė dhe tashmė
  ėshtė i gatshėm pėr t’u
  vėnė nėn urdhrat e trajnerit
  me fillimin e kampionatit
  pas fazės sė
  ndalesės sė janarit. Ky i fundit shpreh keqardhjen pėr mungesėn
  e tij nė sfidat delikate, pasi dėmtimi nuk e lejonte tė
  luante as edhe pėr disa minuta nė fushėn e blertė. “Mendoj
  se ėshtė dėshira e ēdo sulmuesi pėr tė shėnuar dhe pėr tė
  ndihmuar skuadrėn pėr tė cilėn ai luan. Mirėpo edhe dėmtimet
  janė pjesė e pandarė e karrierės sė njė futbollisti, qė e
  pengojnė atė. Tashmė mendoj vetėm pėr rikthimin dhe pėr tė
  shėnuar sa mė shumė, nė mėnyrė qė t’ia shpėrblej skuadrės
  dhe stafit drejtues besimin qė kanė te mua. Njė falėnderim tė
  veēantė kam edhe pėr tifozerinė peqinase, tė cilės dua t’i
  uroj njė vit tė ri sa mė tė mbarė dhe tė besojė te ky ekip,
  sepse kemi akoma pėr tė bėrė dhe mbėshtetja juaj do tė jetė
  mjaft e nevojshme”, pėrfundon prononcimin e tij sulmuesi
  bardhekaltėr, Erion Rizvanolli. Fatmir Ahmeti
  Panorama sport

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 02:41