Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Peqinasit synojnė Evropėn

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Peqinasit synojnė Evropėn

  Mesazh nga stilltoni prej Mon Dec 29 2008, 14:08

  Ekipi i Shkumbinit i ka nisur
  i pari pushimet e Vitit
  tė Ri. Futbollistėve u ėshtė
  dhėnė njė javė leje qė
  pas ndeshjes sė luajtur
  nė “Tofik Jashari” tė Shijakut,
  tė premten pėrballė
  Lushnjės. Kjo sfidė hapi
  siparin e javės sė fundit
  pėr vitin 2008. Zv/trajnieri
  peqinas, Sokol Branica,
  shprehet se nuk arrin ta
  kuptojė atė acarim tė futbollistėve
  lushnjarė, tė
  cilėt pas shėnimit tė golit
  tė Shkumbinit u duk sikur
  po dilnin jashtė kontrollit,
  a thua se po zbrisnin njė
  kategori mė poshtė, e po
  tentonin me ēdo kusht tė
  nervozonin lojtarėt peqinas
  qė nuk ranė pre e provokimeve
  tė tyre. Branica
  kujton gjithashtu se nė
  precedentin e Peqinit, kur
  Lushnja u tregua mė e
  saktė dhe arriti tė merrte
  fitoren, nuk pati kurrfarė
  reagimi apo tensionimi prej
  shkumbinasve, duke e
  pranuar disfatėn, e cila do
  t’u shkaktonte edhe njė
  rėnie psikologjike pėr tė
  ardhmen. “Ne e konsiderojmė
  si ēėshtje tė mbyllur
  atė incident tė shėmtuar
  nė Shijak, kur futbollistėt
  tanė u provokuan, pasi
  shėnuan. Tashmė vėmendjen
  e kemi pėrqendruar
  totalisht te pjesa
  tjetėr e sezonit, ku do tė
  vazhdojmė t’u pėrmbahemi
  objektivave qė i
  kemi vėnė vetes, qė ėshtė
  pjesėmarrja nė njė nga
  kompeticionet evropiane.
  Me tė drejtė, bardhekaltrit
  mund tė tentojnė pėr ta
  realizuar kėtė objektiv,
  pasi janė nė garė si nė kampionat,
  ku mbajnė vendin
  e pestė, por edhe nėpėrmjet
  Kupės sė Shqipėrisė
  ku vazhdojnė aventurėn
  pas kualifikimit pėr nė
  turin e tretė. Nė janar, si
  tė gjithė ekipet, edhe ne do
  tė hyjmė nė merkato, pasi
  kemi nevojė pėr dy-tri
  pėrforcime. Por afrimet
  do tė bėhen tė studiuara
  dhe kėtu fjalėn e fundit do
  ta japė edhe presidenti i
  ekipit, Xhavit Ismaili, qė
  ėshtė sponsori kryesor i
  Shkumbinit”, pėrfundoi
  zv/trajneri Branica.
  Panoramasport

   Ora ėshtė Thu Apr 26 2018, 03:11