Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Derbi i Shkumbinit: tė gjithė presin Rizvanollin

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Derbi i Shkumbinit: tė gjithė presin Rizvanollin

  Mesazh nga stilltoni prej Fri Dec 19 2008, 13:10

  19 Dhjetor Sulmuesi kryesor ka munguar ndeshjet e fundit. Gallo: Na nevojitet  Kėtė fundjavė, Shqipėria e mesme do tė ketė njė ndeshje derbi, ku pėrballė njėri?tjetrit do tė jenė Shkumbini dhe Elbasani nė fushėn peqinase. Pėr situatėn ku ndodhen tė dy ekipet, por edhe ngjeshjen e tyre nė klasifikim, kjo ndeshje paraqet njė interes tė madh. Pėr mbrojtėsin veteran Alpin Gallo, ky ėshtė derbi i parė nė shtėpinė e Shkumbinit, ndaj dhe pėr tė ka njė vlerė mė tė madhe. Mbrojtėsi i Shkumbinit, vite me rradhė ka luajtur me ekipet e kryeqytetit dhe takimet derbi nė tė cilat ka marrė pjesė kanė qenė tė mėdha, ndaj dhe ai mund tė ndihmojė me pėrvojėn e tij, qė peqinasit t’i rikthehen fitores dhe nė kampionat, pas asaj tė marrė dy ditė mė parė nė kupė. Vetė lojtari, shprehet i gatshėm tė kontribuojė pėr ekipin e tij, duke shpresur pėr tė marrė mė tė mirėn. “Mendoj se pas fitores me Apoloninė, tani Shkumbini duket me moral mė tė lartė, pėr t’u pėrballur me Elbasanin nė ndeshjen e kampionatit. Gjėrat nuk janė tė lehta dhe ne kemi njė qėllim, tė japim futboll tė mirė dhe tė arrijmė fitoren. Ana pozitive nė kėtė javė ėshtė se jemi tė gjithė tė gatshėm dhe shpresojmė qė nė fushė tė jetė edhe Rizvanolli. Ai ėshtė njė armė plus pėr ne, ndaj edhe kthimi i tij pritet nga tė gjithė. Si anė negative do tė shihja terrrenin, pas njė javenė tė cilėin, shiu nuk ka pushuar pothuajse asnjė ēast. Ekipi edhe nė ndeshjen e kupės tregoi njė lojė plot grintė, por terreni ishte faktori kryesor qė ndalte sulmet tona. Megjithatė, kjo do tė jetė e njejtė pėr tė dy ekipet, ndaj mendoj se do tė fitojė ai qė gabon mė pak dhe qė pėrshtatet mė mirė kėtij terreni”, ka pėrfunduar mbrojtėsi Gallo.  Ekipi pa mungesa, problem terreni

  Takimi i kėsaj fundjave ka diēka pozitive pėr teknikun Magani, i cili mendohet se do tė ketė 100% tė ekipit nė gadishmėri. Nė derbin me Elbasanin do tė jenė tė gatshėm tė gjithė lojtarėt dhe duke parė se edhe sulmuesi Rizvanolli ėshtė duke punuar me grupin, atėherė shpresat qė edhe ai tė jetė nė fushė janė tė mėdha. Megjithatė, rreth kėsaj ēėshtje drejtuesit bardhekaltėr shprehen tė kujdesshėm, teksa shprehen se vetėm nė minutat e fundit, do tė saktėsojnė nėse lojtari do tė jetė prezent nė fushė. Shkumbini ka humbur vetėm njė takim nė fushėn e tij nė kėtė kampionat ndaj ekipit lushnjar, nė njė ditė me shi dhe me njė terren tepėr tė rėnduar, ndaj tė gjithė i druhen faktit, nėse futbollistėt do tė arrijnė t’i pėrshtaten lojės nė njė terren tė rėnduar, pėr tė mos zgjėnjyer dhe pėr arritur fitoren.

  Sport ekspres

   Ora ėshtė Mon Jun 18 2018, 18:51