Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Xhavit Ismaili: Nė janar do tė hyjmė nė merkato

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Xhavit Ismaili: Nė janar do tė hyjmė nė merkato

  Mesazh nga stilltoni prej Fri Dec 19 2008, 13:03

  Presidenti i ekipit tė Shkumbinit, Xhavit Ismaili, nuk
  ka munguar nė ndeshjen e kupės qė u zhvillua me Apoloninė
  e Fierit. Nė fund tė ndeshjes ai ėshtė parė shumė i
  kėnaqur dhe entuziast pėr fitoren e skuadrės sė tij, dhe
  normalisht me kualifikimin pėr nė turin tjetėr. Nė njė intervistė
  tė dhėnė pėr “Panorama Sport”, presidenti i
  skuadrės peqinase tregon ecurinė e skuadrės si edhe entuziazmin
  pėr kualifikimin nė ēerekfinale.
  Si ndiheni qė Shkumbini arriti tė kualifikohej pėr
  nė turin tjetėr?
  Jam shumė i kėnaqur pėr kualifikimin pėr nė turin
  tjetėr, tė cilin e meritonim plotėsisht dhe nuk e vumė nė
  diskutim pėr asnjė moment, duke luajtur bukur dhe duke
  mos neglizhuar nė asnjė moment kundėrshtarin. Tashmė
  pėrballė Shkumbinit do tė jetė Besa e Kavajės nė turin
  tjetėr. Tė gjitha ekipet qė janė kualifikuar janė tė denja pėr
  nė tetėshe, prandaj nuk mė shqetėson aspak fakti qė do tė
  luajmė pėrballė tyre, madje mund tė them se nė ēerekfinale
  do tė kualifikohemi mė lehtė dhe nė mėnyrė mė tė kulturuar.
  Fitorja nė kupė vinte pas disa rezultateve jo tė
  mira nė kampionat. Normalisht unė e kam ndjekur
  skuadrėn kudo ku ka luajtur dhe tė them tė drejtėn, kemi
  merituar mė shumė, nė mjaft raste duke pėrmendur penalltinė
  nė favorin tonė ndaj Dinamos, qė na u mohua me
  pa tė drejtė, dhe tė tjera qė nuk dua t’i futem nė detaje.
  A ka pasur skuadra probleme pėrsa i pėrket anės
  financiare?
  Nga ana ime, ekipit nuk i ka munguar asgjė dhe nė tė
  gjitha detyrimet ndaj tyre kemi qenė korrektė.
  A mendoni se do fitoni nė ndeshjen me Elbasanin?
  Mund tė them se djemtė i kanė tė gjitha mundėsitė qė tė
  dalin fitues edhe nė kėtė pėrballje, pasi luajmė nė fushėn
  tonė dhe mesa di, do tė rikthehen edhe disa lojtarė tė formacionit
  bazė. Ndėrsa nga ana jonė si presidencė i kemi
  kėrkuar skuadrės qė tė arrijė tė marrė plot gjashtė pikė, nė
  dy sfidat qė mbyllin kėtė vit dhe nėse e realizojnė kėtė
  objektiv, normalisht qė do tė ketė edhe stimul tė veēantė
  pėr ta.
  A ka nevojė Shkumbini pėr tė afruar lojtarė gjatė
  merkatos sė janarit?
  Mendoj se si ēdo ekip, edhe ne do tė bėjmė lėvizjet
  tona nė merkaton e janarit dhe mund tė them se duam tė
  marrim njė futbollist qė jep asiste pėr gol, pra njė lojtar
  qė tė qėndrojė pranė sulmuesve dhe t’i mbushė me topa.
  Objektivi ynė ėshtė edhe marrja e njė mbrojtėsi. Do tė
  shqyrtojmė me kujdes futbollistėt nė dispozicion gjatė
  merkatos. Fatmir Ahmeti
  Panorama sport

   Ora ėshtė Tue Apr 24 2018, 05:46