Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Sharjet nė kor, peqinasit vuajnė pasojat

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Sharjet nė kor, peqinasit vuajnė pasojat

  Mesazh nga stilltoni prej Mon Dec 15 2008, 12:40

  Shkumbinit ėshtė thyer pėrsėri nė transfertė, duke pėsuar humbjen
  e dytė radhazi kėsaj here ndaj Besės sė Kavajės pas asaj
  nė Durrės, duke e parė veten tashmė larg zonės qė tė ēon nė
  Kupat e Evropės. E si tė mos mjaftonte kjo, i gjithė stafi peqinas
  duke filluar qė nga drejtuesit mė tė lartė, stafi teknik dhe futbollistėt
  e ekipit, kanė qenė pėr 90 minuta pa ndėrprerje “pre” e
  sharjeve dhe ofendimeve nga tifozeria kavajase, e cila nga ana
  e saj ishte e drejtuar dhe e organizuar mirė qė tė mos harronte
  askėnd pa sharė. Nuk kanė qenė tifozė tė veēantė, por njė grup
  i madh, qė me kėtė rast tė paprecedent kanė treguar fytyrėn
  dhe kulturėn e tyre. Mjaft i indinjuar dhe njėkohėsisht i revoltuar
  ėshtė edhe zv.trajneri peqinas, Sokol Branica. Pėr “Panorama
  Sport” ai u shpreh: “Nė Kavajė kam kaluar njė nga situatat mė tė
  paprecedentė tė karrierės sime si futbollist, por edhe si trajner
  nė kėtė sport. Nuk arrij ta imagjinoj se ēfarė ishte gjithė ai mllef
  dhe inat i shfryrė mbi ne pėrgjatė gjithė takimit, duke u ofenduar
  dhe sharė nė mėnyrėn mė tė paskrupullt nga tifozeria vendėse.
  Kemi mbetur tė indinjuar nga gjithė ajo skenė e shėmtuar qė
  ndodhi. Jam dakord se nė ēdo stadium ka tifozė tė sėmurė, tė
  cilėt herė pas here ofendojnė, por ajo breshėri tė sharash nė
  kor pėrgjatė 90 minutave dukej qartė qė ishte e organizuar nga
  dikush dhe tė tjerėt nė mėnyrė tė verbėr ndiqnin udhėzimet e
  “dirigjentit kavajas, - shprehet Branica. - Nuk arrij tė kuptoj
  edhe sjelljen e kryesorit Meta, i cili u tregua mjaft i paaftė nė njė
  situatė tė tillė, ku sipas rregullores, dhe pėr mė tepėr edhe pas
  ndėrhyrjes sė vėzhguesit tė FSHF-sė, nuk e ndėrpreu takimin,
  por vazhdoi sikur asgjė nuk po ndodhte. Pati njė moment, nė tė
  cilin edhe mund ta kishim lėnė fushėn e lojės mirėpo pėr hir tė
  sportit, nuk e bėmė dhe qėndruam nė fushė gati formalisht”, u
  shpreh zv.trajneri peqinas. Nė lidhje me ecurinė e ndeshjes,
  Branica tregon pėr gabimet “gjigante” tė arbitrit Meta dhe ndihmėsve
  tė tij teksa shton: “Mendoj se gjyqtarėt duhet tė bėjnė
  herė pas here vizita tek okulisti, sepse nė rastin e golit tė dytė
  vetėm anėsori nga Patosi nuk e pa qė sulmuesi kavajas ishte 1
  metėr pozicion jashtė loje. Me shėnimin e kėtij goli absolutisht tė
  parregullt, kundėrshtari ishte mė i qetė dhe e administroi lojėn
  deri nė fund. Federata Shqiptare e Futbollit duhet t’i shikojė mė
  nga afėr kėto ngjarje qoftė edhe nėpėrmjet pamjeve filmike, nė
  mėnyrė qė tė marrė masat e duhura qė ky sport tė mos kthehet
  nė njė spektakėl tė keq dhe pa bukurinė qė i takon”, u shpreh nė
  pėrfundim tė fjalės sė tij zv.trajneri Branica.
  Fatmir Ahmeti
  Panoramasport

   Ora ėshtė Tue Apr 24 2018, 05:42