Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Shkumbini, me 5 mungesa drejt Kavajės

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Shkumbini, me 5 mungesa drejt Kavajės

  Mesazh nga stilltoni prej Fri Dec 12 2008, 13:46

  Ekipi i Shkumbinit do tė udhėtojė drejt Kavajės pėr ndeshjen e radhės me Besėn. Nuk mjaftojnė dy humbjet nė tri javėt e fazės sė dytė me Bylisin e Teutėn, aq sa Shkumbini kishte pėsuar nė 11 javėt e fazės sė parė me Dinamon, Tiranėn e Lushnjėn nė Peqin, por si nė asnjė javė tjetėr trajnerit Maganit do t’i duhet tė improvizojė pėr tė ndėrtuar formacionin pėrballė ekipit tė Besės.

  Pėr shkak dėmtimesh, apo ndėshkimesh, Shkumbini do tė ketė mungesa nė tė tri repartet. Sulmuesi Erion Rizvanolli, goleadori mė i mirė i Shkumbinit dhe i kampionatit tonė, vazhdon tė jetė i dėmtuar dhe ėshtė njė mungesė qė ekipi i Maganit e ka ndier. Ashtu si dhe ajo e mesfushorit maqedonas Delioski, i cili vuan ende dėmtimin e marrė nė ndeshjen me Apoloninė, kur shėnoi golin e parė me fanellėn e Shkumbinit.

  Nė dyshim pėr tė shtunėn ėshtė edhe mbrojtėsi Grami, i cili provoi tė futej nė fushė nė takimin e fundit me Teutėn, por pa e pėrfunduar pėr shkak tė dhimbjeve qė ndjente gjatė lojės nė gishtat e kėmbės sė dėmtuar. Kėtyre mungesave tė rėndėsishme tė formacionit tė Maganit tė shtunėn pėrballė Besės do t’u shtohen edhe ato tė mbrojtėsit tė qendrės Ylli Shameti dhe tė mesfushorit shkatėrrues Fejzo Shenaj.

  Tė dy gjirokastritėt e Shkumbinit nė ndeshjen me Teutėn nė Durrės kanė plotėsuar numrin tre tė kartonėve, duke qenė tė detyruar tė vuajnė dėnimin, pėr ta parė takimin nga tribuna. Mbetet ende e papėrcaktuar gjendja e sulmuesit tė ri Erion Mustafaj, i cili ka munguar dy ditėt e fundit. Sulmuesi i ri i Shkumbinit nuk paraqitej nė stėrvitjen e ekipit bashkė me futbollistėt e tjerė.

  Kėto mungesa, pėr mė tepėr pa pasur as edhe njė njoftim, e shqetėsuan me tė drejtė trajnerin Magani. Pretendimet pėr njė gjendje gripale tė Mustafajit binin poshtė, pasi futbollisti i ri peqinas ishte parė tė lėvizte si ēdo ditė nė qytet pa pasur asnjė shqetėsim.

  Pa e fshehur shqetėsimin pėr kėtė mėnyrė veprimi tė Mustafajit, trajneri Magani komunikon me mjekun e ekipit pėr tė kontaktuar me tė dhe pėr ta vizituar nė rast nevoje. Nuk kalon shumė kohė dhe mjeku rikthehet nė kompleksin e fushave ku stėrvitej ekipi dhe kėtė radhė bashkė me Mustafajin “e sėmurė”.

  Duke parė gjendjen normale tė 19 vjeēarit, Magani e ka detyruar sulmuesin neglizhent qė tė rikthehej edhe njė herė nė shtėpi, pėr tė ardhur pėrsėri nė stėrvitje, por kėtė herė me uniformė dhe pėr t’iu bashkuar grupit tė futbollistėve
  Autori: Ali Hallulli
  Data: 11/12/2008
  Sporti shqiptar

   Ora ėshtė Sun Jun 24 2018, 04:21