Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Dervishi kėrkon tė pėrsėritė historinė

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Dervishi kėrkon tė pėrsėritė historinė

  Mesazh nga stilltoni prej Fri Dec 12 2008, 13:43

  Javėt qė lamė pas nuk kanė qenė shumė tė mira pėr ekipin e
  Shkumbinit, i cili nuk e ka ruajtur atė superformė qė pati treguar
  nė ndeshjet nė transfertė, kur deri nė javėn e dhjetė pati pėsuar
  vetėm njė humbje nė Tiranė pėrballė Dinamos kampione nė fuqi.
  Luhatjet e peqinasve do tė vinin pikėrisht pas humbjes nė Ballsh
  dhe mė pas do tė grumbullonin vetėm njė pikė tė fituar nė shtėpi
  me Dinamon nė javėn e dytė tė fazės sė dytė. Mesfushori
  shkumbinas, Roland Dervishi, shprehet se nė javėt e fundit
  ekipi i tij ka prodhuar mjaft volum loje nė tė gjitha sfidat, duke e
  vėnė theksin edhe tek ajo nė Durrės, mirėpo nuk janė ndihmuar
  edhe nga fati apo edhe pėr
  meritė e mbrojtėsve kundėrshtarė,
  qė nuk kanė lejuar tė
  preken rrjetat e portave tė
  tyre. Nė sezonet e mėparshme
  ky futbollist ka qenė
  nė shumė raste vendimtar
  me golat e tij, duke pasur
  edhe vlerėn e tri pikėve. Dervishi
  kujton golin e shėnuar
  nė transfertėn e Tiranės
  ndaj ekipit tė Partizanit dhe
  sidomos nė sfidėn e Kavajės
  nė sezonin 2004-2005
  kur peqinasit fituan me rezultatin
  e thellė 4-1, duke bėrė
  qė Besa tė zbriste njė kategori
  mė poshtė. “E kujtoj fare
  mirė atė sfidė nė Kavajė. Ekipit
  tė Besės u duheshin patjetėr
  tri pikėt, mirėpo peqinasit
  duke respektuar kampionatin
  morėn njė fitore tė
  thellė, - u shpreh Dervishi. -
  Dua t’u rikujtoj shokėve se atėherė kur skuadrat i kėrkojnė me doemos
  pikėt e plota, mund tė shfrytėzohet nė favorin tonė presioni qė
  qėndron mbi ta. Kėsaj here do tė isha mjaft i kėnaqur edhe me njė
  fitore minimale, apo edhe me njė barazim. Ne pėrgatitemi nė ēdo
  sfidė qė tė arrijmė tė marrim maksimumin, pavarėsisht kundėrshtarit
  qė kemi pėrballė. Mė pas nė fushėn e blertė le tė fitojė ai qė
  gabon mė pak”, u shpreh nė pėrfundim tė fjalės sė tij sulmuesi
  Dervishi. Tė dyja ekipet vijnė nė kėtė pėrballje pas humbjeve tė
  pėsuara javėn e kaluar, Shkumbini pas humbjes nė Durrės pėrballė
  Teutės, ndėrsa Besa pas asaj disfate 4-2 pėrballė Dinamos
  nė kryeqytet. Fatmir Ahmeti
  Panoramasport

   Ora ėshtė Mon Jun 18 2018, 18:48