Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Grami: Shkumbini do tė ringrihet shpejt

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Grami: Shkumbini do tė ringrihet shpejt

  Mesazh nga stilltoni prej Thu Dec 11 2008, 12:10

  Mbrojtėsi Elton Grami ėshtė i bindur se rezultatet e fundit ishin thjesht aksidentale
  Ekipi i Shkumbinit i ėshtė rikthyer normalisht stėrvitjes nė pėrgatitje pėr ndeshjen e radhės, duke kėrkuar tė lėrė pas humbjen e fundit me Teutėn. Tė gjithė i qėndrojnė mendimit se, mė tepėr se pėr meritė tė kundėrshtarit, rezultati erdhi pėr dobėsi tė futbollistėve tė Shkumbinit, qė nuk ditėn ta administrojnė siē duhet lojėn dhe epėrsinė qė patėn, duke luajtur nė pjesėn mė tė madhe tė kohės nė gjysmėfushėn vendėse.
  Pėr mbrojtėsin tiranas tė Shkumbinit, Elton Grami, ishte njė humbje qė nuk duhej pėsuar dhe me mė tepėr kujdes e impenjim nė pėrfundim ky takim rivalėsh tė drejtpėrdrejtė mund tė kishte fiksuar rezultat tjetėr. Gjithēka tani ka pėrfunduar dhe ekipit i takon tė nxjerrė mėsimet e duhura dhe reflektimi duhet tė vijė qė nė ndeshjen e radhės.
  Grami vinte nė pėrballjen me Teutėn pas 3 javėsh mungese nė formacion pėr shkak tė njė dėmtimi nė gishtat e kėmbės. Edhe pse jo i shėruar plotėsisht, Grami ngulmoi tė ishte pjesė e formacionit pėrballė Teutės, pėr ta ndihmuar ekipin e tij nė arritjen e njė rezultati pozitiv dhe kėtė e justifikoi pėr aq sa luajti. “Nga dėshira qė kisha pėr tė luajtur, pranova tė sakrifikoja pėr tė ndihmuar ekipin tim nė ndeshjen me Teutėn.
  Pavarėsisht dhimbjeve qė ndieja, arrita t’i pėrballoj, duke kėrkuar tė jap mė tė mirėn time nė fushėn e lojės, por kjo nuk mjaftoi pėr tė arritur objektivin qė kishim para ndeshjes,” - shprehet mbrojtėsi i Shkumbinit, Elton Grami, i cili erdhi nga Kastrioti.
  Pėr Gramin, kjo nuk vjen vetėm pėr dobėsi tė repartit tė sulmit, por tė gjithė ekipit dhe lojės qė zhvillon ai. “Eshtė fakt qė nė ndeshjen e fundit nė Durrės, Shkumbini krijoi volum mė tė madh loje sesa kundėrshtari, patėm epėrsi duke luajtur vazhdimishtnė gjysmėfushėn e Teutės, por nuk ditėm ta shfrytėzojmė.
  Teuta diti tė tregohej mė racionale nė fushė dhe, kur pritej tė shėnonim ne, nė ēastet mė tė mira tė lojės, ata ditėn tė na ndėshkojnė me anė tė kundėrsulmeve nė dy raste e tė fitojnė me meritė,” - thkson Grami. Gjithsesi, mbrojtėsi i krahut tė Shkumbinit ėshtė i mendimit se nuk ėshtė forca reale e ekipit tė tij ajo qė tregoi nė Durrės me Teutėn.
  Sipas tij, ekipi do tė dijė tė rikthehet shumė shpejt te rezultatet pozitive. “Ndoshta edhe kalendari nuk na ka favorizuar, me 4 ndeshje jashtė e vetėm njė nė fushėn tonė, por unė kam besim tė plotė se Shkumbini do tė dijė tė reflektojė e tė kthehet te rezultati pozitiv, duke luftuar deri nė fund pėr realizimin e objektivit. Kėtė nuk e them nga dėshira qė kam si futbollist i Shkumbinit, por nisur nga grupi i lojtarėve dhe nga puna e bėrė,” - pėrfundon mbrojtėsi i Shkumbinit, Elton Grami.
  Sportishqiptar

   Ora ėshtė Tue Jun 19 2018, 11:18