Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  T’i shėnojnė Besės, ajo ėshtė nė krizė

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  T’i shėnojnė Besės, ajo ėshtė nė krizė

  Mesazh nga stilltoni prej Thu Dec 11 2008, 12:01

  Ekipi i Shkumbinit po vazhdon stėrvitjen nėn drejtimin
  e Maganit dhe ndihmėsit tė tij Branica nė prag tė
  sfidės delikate me Besėn nė shtėpinė e kėsaj tė fundit.
  Pėr peqinasit ėshtė e qartė se nuk po kalojnė njė
  periudhė tė mirė, ndaj edhe nė analizėn e pėrjavshme,
  qė u zhvillua dje, u kėrkua prej futbollistėve
  njė impenjim sa mė dinjitoz nė sfidat e mbetura. Nė
  merkaton e janarit, nė kampin peqinas mund tė afrohet
  ndonjė futbollist nga kampionati ynė, por nuk
  bėhen tė ditura detaje tė tjera. Ndėrsa pėrsa u pėrket
  largimeve, gjithēka do tė varet nga ecuria e
  skuadrės deri nė fillim tė janarit. Kundėr Besės, ekipi
  i Shkumbinit kėrkon tė hedhė pas krahėve humbjen
  nė Durrės dhe tė pėrqendrohet totalisht te sfida e
  radhės. Kėtė kėrkon edhe kapiteni i Shkumbinit, gardiani
  i portės nga kryeqyteti Ervin Llani, i cili kėrkon
  prej shokėve tė japin maksimumin nė Kavajė. “Ne jemi
  tė vetėdijshėm se kemi pasur njė ngėrē pėrsa i pėrket
  mosshėnimit tė golit nga ana e sulmuesve nė disa
  sfida radhazi, nė kampionat dhe kupė - shprehet
  kapiteni Llani, - por kjo nuk duhet tė shėrbejė absolutisht
  pėr t’u demoralizuar apo pėr tė menduar negativisht
  nė sfidat e tjera qė na presin”. Kapiteni i peqinasve
  kėrkon reagimin e skuadrės menjėherė, qė
  nė Kavajė ku do tė luajnė pėrballė njė skuadre, e
  cila gjithashtu nuk po kalon njė periudhė tė mirė.
  “Nė rast se ata kanė pėsuar 4 gola nė Tiranė, kjo
  tregon se edhe Besa mund tė ketė probleme nė prapavijė
  dhe kjo mund tė shfrytėzohet mirė prej sulmuesve
  tanė”, shprehet Llani. Fatmir Ahmeti
  Panoramasport

   Ora ėshtė Thu Apr 26 2018, 05:06