Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Shkumbini, qė sot mendja nga Teuta

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Shkumbini, qė sot mendja nga Teuta

  Mesazh nga stilltoni prej Fri Dec 05 2008, 13:28

  Ekipi peqinas ka dy ndeshje qė nuk shėnon, por nuk shihen si rezultate negative
  Ekipi i Shkumbinit ka barazuar pa gola nė ndeshjen e fundit nė kupė me Apoloninė, por po ashtu edhe me Dinamon nė Peqin nė kampionat, duke e ruajtur pėrsėri vendin e tretė nė renditje pėr shkak tė golaverazhit mė tė mirė se Teuta. Pika e marrė njė ekipi me traditė si Dinamo, kampione nė fuqi, nė pamje tė parė konsiderohet rezultat i kėnaqshėm, por nuk janė tė kėtij mendimi futbollistėt peqinas dhe vetė trajneri Magani.
  Nga tė gjithė pranohet, pėrfshi edhe kundėrshtarin, se ėshtė zhvilluar njė ndeshje e fortė, e bukur por edhe tepėr korrekte nga fillimi deri nė fund, me njė pjesė tė parė mė tė mirė tė Dinamo dhe me njė pjesė tė dytė qė foli pėr Shkumbinin gjithė kohėn. Ashtu siē e pranoi edhe trajneri Daliē, pjesa e dytė foli pėr vendėsit, duke e drejtuar Dinamon tė luante kryesisht nė mbrojtje e detyruar nga presioni qė ushtroi Shkumbini. “E mbivlerėsuam kundėrshtarin nė fillim, sepse kampionėt nė fuqi dhe nė pjesėn e parė nuk u shfaqėn si duhet, ndėrsa duhet theksuar se pjesa e dytė foli e gjitha pėr Shkumbinin.
  Si rezultat i lojės qė zhvilloi ekipi i Shkumbinit, duhet thėnė se Dinamo nė pjesėn e dytė vetėm njė herė arriti t’i afrohej portės sonė, pasi ishte Shkumbini qė diktoi nė fushė, duke pasur epėrsi nė lojė e nė raste. Ka qenė njė ndeshje e fortė dhe tepėr korrekte nga tė dy ekipet gjatė 90 minutave, duke qenė gjyqtari treguesi mė i dobėt nė kėtė takim,” - deklaron trajneri Magani, duke bėrė konkluzionet e pėrballjes sė fundit nė kampionat.
  Trajneri i Shkumbinit i qėndron plotėsisht mendimit se ishte gjyqtari kryesor ai qė kėrkoi ta prishte bukurinė e ndeshjes dhe, pėr mėnyrėn se si e drejtoi takimin, i vodhi 2 pikė Shkumbinit. Pėr Maganin, me mėnyrėn se si ai e drejtoi takimin, e kishte paracaktuar qėllimin e vėnė, pėr tė humbur Shkumbini. Magani kėrkon qė tė analizohen siē duhet nga organet e FSHF sė, qė raste tė tilla tė mos ndodhin. Ai gjen rast tė falėnderojė edhe sportdashėsit pėr qėndrimin e matur qė mbajtėn ndaj qėndrimit provokues tė gjyqtarit, i cili pėr qytetin e Peqinit do tė jetė person i padėshirueshėm.
  Ndėrsa pėr ndeshjen e kupės mund tė thuhet se Shkumbini ka bėrė njė tjetėr hap pozitiv. Barazimi pa gola u jep mė shumė shanse peqinasve pėr kualifikim. Gjithsesi, shpresohej tė shėnohej njė gol nė Fier, duke e pasur mė tė thjeshtė pastaj nė Peqin. Megjithatė, mjafton njė gol dhe gjithēka do tė bėhej mė e lehtė nė ndeshjen e kthimit, kuptohet, duke mos pėsuar.
  Por duket se pėr Maganin dhe skuadrėn nuk ka mė kohė pėr tė humbur. Para ėshtė ndeshja me Teutėn, e cila tani ėshtė akoma mė e favorizuar. Duke mos luajtur dje, ekipi durrsak ėshtė mė i freskėt nė kampionat, aq mė tepėr qė do tė luajė nė shtėpinė e vet. Por tė mos harrojmė qė bardhekaltrit gjithmonė nė “Niko Dovana” kanė zhvilluar lojėra tė mira, kėshtu qė shpresojnė tė njėjtėn gjė edhe nė vijim.

  Autori: Ali Hallulli
  Data: 04/12/2008
  Sporti shqiptar

   Similar topics

   -

   Ora ėshtė Thu Apr 26 2018, 03:06