Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Apolonia-Shkumbini 0-0/ Sfidė pa emocione, ekipet u pėrqendruan totalisht nė mbrojtje

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Apolonia-Shkumbini 0-0/ Sfidė pa emocione, ekipet u pėrqendruan totalisht nė mbrojtje

  Mesazh nga stilltoni prej Thu Dec 04 2008, 13:29

  Peqinasit barazojnė dhe ndihen favoritė ndaj fierakėve
  Ndeshja midis Apolonisė
  dhe Shkumbinit pėrfundoi
  me rezultatin e bardhė 0-0.
  Takimi u zhvillua nė njė mot
  tė ftohtė e me reshje shiu tė
  vazhdueshme, ēka nuk i lejoi
  ekipet tė shfaqnin vlerat
  e tyre. Tė dyja ekipet u
  treguan tė kujdesshme gjatė
  90 minutave nė lojėn e tyre.
  Takimi filloi i qetė, me njė lojė
  nė mesfushė nga tė dyja
  skuadrat qė dukej sikur studionin
  njėra-tjetrėn. Por me
  kalimin e minutave, Apolonia
  fillon tė mendojė mė
  shumė pėr sulmin, duke
  hedhur sytė mė tepėr nga
  porta peqinase e mbrojtur
  nga portieri Llani. Kjo bėri
  qė Shkumbini tė luante i
  pėrforcuar nė mbrojtje dhe
  pėr t’i mbajtur sa mė larg
  portės sė vet sulmuesit fierakė,
  tė cilėt megjithatė,
  arritėn qė tė krijonin disa
  raste pėr shėnim me anė tė
  Junior, Brkiēit e Dhramit,
  por qė nuk u finalizuan si
  duhet. Ndėrkohė, tepėr tė
  saktė u treguan portierėt, si
  Llani ashtu edhe Dine. Futbollistėt
  miq nuk ndenjėn
  duarkryq, por nė momente
  tė veēanta ditėn tė organizonin
  si duhet kundėrsulme
  tė shpejta dhe tė befasishme
  me anė tė Norės,
  Turdiut e Bizhytit, duke e
  vėnė nė provė portierin
  Dine. Pjesa e parė u mbyll nė
  barazim, ku skuadra fierake
  luajti mė shumė me topin
  dhe krijoi njė epėrsi tė lehtė
  territoriale ndaj kundėrshtarit,
  por tė pashfrytėzuar.
  Pjesa e dytė, ashtu si edhe e
  para filloi e qetė, me forca tė
  grumbulluara mė shumė nė
  mesfushė, gjė qė bėri qė
  edhe loja tė pėrqendrohej nė
  mė tė shumtėn e minutave
  nė kėtė pjesė tė fushės. Duhet
  thėnė se barazimi i arritur
  ishte dhe rezultati mė i
  drejtė i kėsaj ndeshjeje.


  Magani
  “Ishte njė ndeshje ku ekipet mė
  shumė shprehėn aftėsitė e tyre fizike
  se ato tekniko–taktike, pėr shkak
  tė terrenit tepėr tė rėnduar.
  Ka qenė njė pjesė e parė e ekuilibruar
  pėr tė dyja ekipet. Mund tė
  kishim shėnuar, por edhe mund tė
  kishim pėsuar, kėshtu qė edhe pėr
  mua, barazimi ėshtė rezultati mė i
  drejtė i kėsaj ndeshjeje”.
  Karshik
  “Ishte ndeshje e fortė, por jo shumė
  cilėsore. Do tė mundohemi qė ditėn
  e shtunė tė japim maksimumin e
  vlerave tona dhe tė arrijmė njė rezultat
  sa mė tė mirė. Sė fundi dua
  tė falėnderoj tifozėt tanė, qė dhe
  pse nė kushte tepėr tė vėshtira
  atmosferike, erdhėn pėr tė
  pėrkrahur e inkurajuar skuadrėn e
  zemrės nė kėtė ndeshje”.

  APOLONIA-SHKUMBINI 0-0
  APOLONIA: Dine, Gega (Skėnderaj
  55’), Spaho, Kelmendi, Mirēeta,
  Ēerēizi, Haxhiguliē (Bratja 60’),
  Junior, Brkiē (Roshi74’), Dhrami,
  Trajner: Esad Karishik
  SHKUMBINI: Llani, Xhyra,
  Shazivari, Mustafa, Shameti,
  Ramazani, Gėrxho, Gjata (Shenaj
  50’), Turdiu, Bizhyti (R.Dervishi
  75’), Nora (Pashaj 60’)
  Trajner: Gugash Magani
  GJYQTARĖ: A.Lulaj,
  F.Lamaj, I.Shima
  KARTONĖ TĖ VERDHĖ: Kelmendi/
  Gėrxho
  KARTONĖ TĖ KUQ: Junior
  Mario Gjika
  Panoramasport

   Ora ėshtė Tue Nov 20 2018, 22:45