Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  “Gjyqtari, benjamin i Dinamos, kėta po tallen me paratė tona”

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  “Gjyqtari, benjamin i Dinamos, kėta po tallen me paratė tona”

  Mesazh nga stilltoni prej Wed Dec 03 2008, 13:14

  2 Dhjetor Presidenti i Shkumbinit: pas penalltisė sė mos dhėnė, po mendoj tė tėrhiqem nga presidenca.
  Presidenti i klubit Shkumbini ka qenė i pranishėm dje nė Federatėn Shqiptare tė Futbollit pėr tu takuar me drejtuesit e sektorit tė garave dhe pas njė takimi prej mė shumė se njė ore me Shulkun, presidenti Ismaili ka dalė shumė i revoltuar nga institucioni i futbollit. “Erdha nė shtėpinė e futbollit pėr tė kėrkuar drejtėsinė, unė mendonj se FSHF ka bėrė shumė pėr futbollin, por mėnyra se si po sillen gjyqtarėt jua vėshtirėson edhe kėtyre njerėzve punėn. Ėshtė shumė e padrejtė qė investimi ynė tė shkojė dėm, dhe sigurisht qė gjykime tė tilla tė bėjnė tė mendosh edhe dorėheqjen fare nga ky futboll. Gjyqtari, jo vetėm nuk dha njė penallti nė ndeshjen me Shkumbinin, por i trajtoi tifozėt tanė shumė keq. Tallej dhe zgėrdhihej me ta pas ndeshjes, ndėrkohė qė ata me tė drejtė e kontestonin pėr njė penallti tė mohuar”. Pėr pas Ismaili tha: “Unė vazhdoj tė mendoj se gjyqtari jo se ėshtė tifoz i Dinamos, por ėshtė benjamin i kėsaj skuadre. Qė do tė thotė se ėshtė i preferuari i klubit blu. Mos mė bėni tė them mė shumė se sepse do tė thoja gjėra tė pahijshėm kundrejt kėtij arbitri”.

  Analiza? Mė pas, pasdite presidenti Ismaili ka folur edhe para lojtarėve nė analizėn e zhvilluar nė Peqin. “Ju keni qenė nė niveli e duhur dhe sidomos nė pjesėn e dytė keni mundur nė ēdo drejtim Dinamon. Me tė tilla takime ju jeni kampionė dhe nuk ka ekip qė mund tju thyejė. Padyshim qė ka vend pėr pėrgėzim por jo pėr eufori pasi takime tė tjera tė vėshtira kemi pėrpara. Nga ana jon- nuk ka munguar dhe nuk do tė mungojė aspak pėrkrahja pėr tė arritur rezultate sa mė tė mira. Me lojėn tonė ne kemi treguar nė kėto 13 javė kampionat se meritojmė vendin e tretė nė tė cilin ndodhemi. Edhe nėse dikush nuk ka dėshirė qė ne ndodhemi nė kėtė pozicion, ne do tė vazhdojmė luftėn tonė sportive pėr tė qenė nė njė nga tre vendet e para”.

  Pishmane ? “Nėse nuk do tė kishim pėsuar humbjen me Lushnjen patjetėr qė do tė ndodheshim nė vendin e dytė. Mirėpo si tė mos ndodhte vetėm kjo, ndeshja e kėsaj fundjave shėnon dy pikė tė rrėnbyera nga gjyqtari Jemini. Padyshim qė ai ishte nisur pėr tė dhėnė takimin Dinamos, por fatmirėsisht nuk arriti tė bėjė siē duhet punėn e tij si dinamovit duke rrėmbyer vetėm njė pikė. Nėse nuk do tė na kishin kaluar kėto pesė pikė ekipet e tjera do tė na shihnin tashmė si kryesues. Ne do bėjmė punėn tonė pėr tė arritur synimet qė kemi por nuk do tė lejojmė qė persona tė tillė si gjyqtari, tė tallen me djersėn tuaj dhe as me investimet tona ka vazhduar ai. Shpresoj qė tė na ketė qenė vetėm njė penalizim i momentit pasi nėse do tė vazhdohet kėshtu edhe mė tej atėherė na duhet tė shohim nėse do tė jemi pjesė e sportit apo jo”.

  Objektivat? “Mė sė pari kemi takimin e kupės ndaj ekipit tė Apolonisė tė cilin nuk duhet ta nėnvleftėsojmė. Kupa ėshtė njė derė pėr nė Europė ndaj edhe ai mbetet objektiv pėr ne. Por nuk duhet harruar se nė fundjavė na pret njė transfertė e vėshtirė ndaj duhet tė kemi forcėn dhe mendjen tė pėrqėndruar edhe nė kampionat. Nuk ka vend pėr t’u demoralizuar nga takimi qė lamė pas, ndaj t’i pėrvishemi punės pėr atė cka na vjen mė pas”, ka pėrfunduar presidenti Ismaili

  Sporti shqiptar

   Ora ėshtė Mon Jun 18 2018, 18:49