Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Ismaili humbet durimin: Do rishoh qėndrimin tim nė klub

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Ismaili humbet durimin: Do rishoh qėndrimin tim nė klub

  Mesazh nga stilltoni prej Tue Dec 02 2008, 11:49

  Kreu i Shkumbinit, i indinjuar nga padrejtėsitė
  Presidenti i Shkumbinit,
  Xhavit Ismaili, ka humbur
  durimin dhe ka dhėnė njė
  deklaratė “bombė” pėr mediat.
  Numri njė i klubit peqinas,
  njėkohėsisht njė nga financuesit
  mė tė mėdhenj nė
  botėn e futbollit shqiptar,
  ėshtė shprehur se do tė rishikojė
  pozicionin e tij nė krye
  tė klubit peqinas pas barazimit
  0-0 me Dinamon. “Segmente
  tė caktuara jashtė
  FSHF-sė sė bashku me gjyqtarin
  Jemini kanė punuar tė
  organizuar pėr tė bėrė qė
  Shkumbini tė mos e fitonte
  ndeshjen me Dinamon, - tha
  Ismaili pėr ‘Panorama
  Sport’. – Gjithēka e bėnė nė
  mėnyrėn mė tė keqe, duke irrituar
  edhe publikun. Gjyqtari
  na mohoi njė 11-metėr
  sh, por ajo qė mė shqetėsoi
  mė shumė se sa 11-metėrshi
  i mohuar, ishte mėnyra se si
  ai provokonte tifozėt. Qėllimi
  final ishte qė tė dėnohej
  fusha e Peqinit”. Ismaili akuzoi
  nė mėnyrė direkte
  kolegjiumin e gjyqtarėve tė
  Tiranės dhe inspektorin e
  gjyqtarėve nė FSHF. “Akuzoj
  kryetarin e kolegjiumit tė
  Tiranės, Bujar Pregja, i cili sė
  bashku me inspektorin e
  gjyqtarėve nė FSHF, Plarent
  Kotherja, po shkatėrrojnė
  futbollin. Nė kėto kushte
  unė do tė rishikoj qėndrimin
  tim nė krye tė klubit
  “Shkumbini”. Futbolli luhet
  nė fushė dhe fituesi duhet
  tė vendoset po nė fushėn e
  futbollit e jo nėpėr tavolina
  kafenesh. Ėshtė pėr tė
  ardhur keq, pasi personalisht
  nuk kam asnjė pėrfitim
  nė futboll. E shoh qė paratė
  qė po investoj po shkojnė
  dėm, pasi asgjė nuk vendoset
  nė fushė. Mė vjen keq,
  pasi shumė nga djemtė bėjnė
  me qindra kilometra rrugė
  nė ditė pėr tė ardhur nė Peqin
  e pėr t’u stėrvitur dhe nė
  fund, i gjithė mundi i tyre
  shkon dėm pėr shkak tė padrejtėsive
  qė po bėhen nga
  gjyqtarėt. Jemini ėshtė thjesht
  njė viktimė e dyshes Pregja-
  Kotherja, tė cilėt po bėjnė
  maksimumin qė tė mos e
  shohin Shkumbinin nė vendet
  mė tė larta tė renditjes”,
  shpreh presidenti i klubit
  peqinas, Xhavit Ismaili.
  Panorama sport
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Pergatitjet per kupen

  Mesazh nga stilltoni prej Tue Dec 02 2008, 11:51

  Dje skuadra peqinase ka vazhduar normalisht stėrvitjen nėn
  drejtimin e dy trajnerėve vendės Magani dhe Branica, por tempi i saj
  ka qenė me ritme mė tė ulėta se zakonisht. Prezenca e presidentit
  nė ambientet e klubit ka bėrė qė situata tė jetė mė e qetė, por edhe
  Xhavit Ismaili deklaron se me gjykime tė tilla, futbolli shqiptar s’mund
  tė bėjė pėrpara. Presidenti Ismaili mė pas u ka shpėrndarė tė gjithė
  futbollistėve njė pjesė nga premiot e prapambetura, por tė premtuara
  mė parė. Me kėtė rast, ai ka dashur edhe tė motivojė mė tej
  lojtarėt e Shkumbinit pėr ndeshjen qė do tė luhet pėr Kupėn e Shqipėrisė
  pėrballė Apolonisė. F. Ahmeti

   Ora ėshtė Sat Apr 21 2018, 10:25