Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  10 mė tė mirėt e superligės. Nga ekipi i Shkumbinit, te ....

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  10 mė tė mirėt e superligės. Nga ekipi i Shkumbinit, te ....

  Mesazh nga stilltoni prej Thu Nov 27 2008, 13:54


  Ka qenė pikėrisht loja e tyre qė ka rėnė mė shumė nė sy. Dikush nė rolin e drejtuesit e ca si njė kolektiv i tėrė kanė zėnė skenėn e 12 javėve tė para tė Superligės.

  Pikėrisht duke iu referuar 1080 minutave kampionat dhe nivelit tė lojės tė shprehur nė fushėn e lojės, gazeta “Tirana Observer” publikon 10 protagonistėt e Superligės shqiptare gjatė kėtyre javėve.

  Sulejman Starova
  Pozicioni: Trajner; Skuadra: Teuta
  Ėshtė padyshim trajneri mė rezlutativ i fazės sė parė tė Superligės. Falė punės sė tij njė skuadėr modeste si Teuta e Durrėsit ka mundur tė marrė pikė tė arta teksa ka luajtur pothuajse nė transfertė tė gjitha ndeshjet, pasi “Niko Dovana” ka qenė nė rikonstruksion. Nga njė ekip qė luftonte pėr mbijetesėn sezonin e kaluar, Starova e ka kthyer nė njė skuadėr qė mund tė pretendojė pėr njė vend nė Evropė.
  Shkumbini
  Ėshtė pa dyshimin mė tė vogėl surpriza e kampionatit. Askush nuk do tė vinte bast nė fillim tė sezonin pėr njė Shkumbin kaq lart nė renditje. Skuadra ka treguar njė ekuilibėr si nė ndeshjet brenda dhe jashtė duke u bėrė njė kockė e fortė pėr tė gjitha skuadrat. Merita, e tė gjithėve, nga presidenca e deri tek mė tė rinjtė e kėsaj skuadre.
  Pllumb Jusufi
  Pozicioni:Mesfushor; Skuadra: Dinamo
  Megjithėse talenti 20-vjeēar shpeshherė ėshtė ulur nė stol nga Daliē, nė rastet kur ėshtė kėrkuar ndihma e tij, ai ka qenė mė rezultativi. Mund tė thuhet me plot gojė se ka qenė e vetmja blerje e suksesshme, tė paktėn deri tani e skuadrės sė Dinamos.
  Migen Memelli
  Pozicioni: Sulmues; Skuadra: Tirana
  Nuk kishte dyshimin mė tė vogėl Refik Halili kur tentoi tė afronte nė skuadėr. Ai la GAIS nė Suedi pėr t’u aktivizuar mė shumė dhe pėr tė shėnuar edhe mė shumė. Bilanci, mjaft pozitiv. 6 gola tė shėnuar dhe njė lojė sulmuese konkrete. Aktualisht ėshtė sulmuesi mė i mirė i Superligės.
  Paulin Dhėmbi
  Pozicioni:Mesfushor; Skuadra: Vllaznia
  Ėshtė shumė i ēuditshėm fakti sesi Partizani largoi nga skuadra njė futbollist tė tillė. Ai ka treguar se di tė bėjė mbrojtėsin, mesfushorin dhe sė fundmi edhe sulmuesin, pėrderisa ka shėnuar plot gjashtė gola te Vllaznia e Shkodrės.
  Xhejms Boadu
  Pozicioni: Mesfushor; Skuadra: Vllaznia
  U pa me skepticizėm ardhja e tij nė formė huazimi te Vllaznia si “peshqesh” pėr largimet e treshes Teli-Lika-Sukaj. Por sot rezulton tė jetė jo vetėm njė nga tė huajt mė tė mirė tė Superligės, por edhe njė lider i vėrtetė dhe plot karizėm nė mesfushėn e Agim Canajt.
  Toni Pezo
  Pozicioni: Mesfushor; Skuadra: Tirana
  Fakti se Tirana nuk ka ndjerė shumė mungesėn e fantazistit Devi Muka ėshtė edhe se nė mesfushė ka pasur njė futbollist si Toni Pezo. Tashmė qė ai ka vėrtetuar se vlen i mbetet presidencės bardheblu qė tė bėjė tė pamundurėn pėr tė blerė kartonin e tij nga Rijeka.
  Abraham
  Pozicioni: Mbrojtės; Skuadra: Tirana
  Ėshtė e kotė tė hahesh me tė. Nė krahun e majtė tė mbrojtjes nuk njeh rivalė, por pėr mė shumė loja e tij mjaft e mirė e ka vėnė edhe nė qendėr tė vėmendjes sė teknikut tė kombėtares. Nėse Abraham do tė pajiset me pasaportė shqiptare, Haan mund edhe ta thėrresė nė kombėtare.
  Eriol Merxha
  Pozicioni: Mesfushor; Skuadra: Elbasani
  Kur verdheblutė ishin nė vėshtirėsi tė mėdha pėr gola ai u bė shėnuesi mė i dalluar. Tre shėnjestrat e tij i kanė dhėnė plot nėntė pikė Elbasanit. Por jo vetėm kaq, Merxha ka ndihmuar mjaft edhe nė repartin difensiv kur ėshtė dashur. Ėshtė pjesa mė pozitive e Elbasanit tė 12 javėve tė para.
  Bekim Kuli
  Pozicioni: Mesfushor; Skuadra: Besa
  I shpallur kampion me Dinamon sezonin e kaluar, fantazizti kavajas nuk u preferua mė nga drejtuesit blu. Rikthehet tek Besa nė njė formė tė shkėlqyer duke u shfaqur si lider i padiskutueshėm. Ka luajtur pothuajse nė tė gjitha takimet e fazės sė parė duke arritur tė shėnojė edhe tre gola (dy me penallti).
  Shkruar nga Leonard Karaj
  e mėrkurė , 26 nėntor 2008
  Tiranaobserver.

   Ora ėshtė Mon Jun 18 2018, 18:52