Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Magani: “Njė ditė do humbnim edhe ne”

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Magani: “Njė ditė do humbnim edhe ne”

  Mesazh nga stilltoni prej Tue Nov 25 2008, 16:17

  “Futbolli nuk luhet me reklama mediatike dhe ne nuk jemi skuadėr individėsh, por kolektivi”
  Janė dashur plot gjashtė javė, qė mė nė fund peqinasit tė pėsojnė njė tjetėr humbje nė kampionat. Ka qenė pikėrisht ekipi ballshiot, ai qė ka thyer nė fillim tė fazės sė dytė ekipin e Shkumbinit. Ndonėse ėshtė marrė njė humbje, kjo nuk pėrbėn pjesėn bazė, tė asaj qė trajneri Magani dėshiron tė transmetojė, pas takimit ndaj Bylisit. Padyshim – thotė tekniku peqinas ? qė pas shumė javėve pa humbje, nuk ishte krejt e papritur pėr ne, qė njė ditė do tė pėsonim njė tė tillė. Ne jemi munduar tė japim mė tė mirėn, por nuk arritėm tė marrim atė qė dėshironim. Sigurisht qė nuk jemi njė skuadėr e pathyeshėme, ēka u duk edhe nė atė takim. Ishim pėrgatitur pėr tė marrė mė shumė, por pėr fat tė keq nuk ia dolėm mbanė. Komente tė tjera nuk kam dėshirė tė bėj, por dua tė tėrheq vėmendjen, se futbolli ėshtė njė sport qė luhet nė fushė dhe jo nė “shou” mediatik. Tėrė kėtė javė janė dhėnė statistika pėr ekipin tonė, por nuk duhet harruar se ekipi ynė nuk bazohet aspak nė individualitete, por te loja kolektive. Rezultatet do tė vazhdojnė tė jenė positive, pėr aq kohė sa tė mos kriset kolektiviteti nė skuadėr. Dėshiroj qė ekipi ta kalojė sa mė shpejt kėtė moment. Tashmė nuk duhet tė kujtojmė mė tė keqen, pasi javėn e ardhėshme do tė kthehemi tėluajmė nė shtėpi, por pėrballė do tė kemi kampionėt nė fuqi. Sot do tė zhvillojmė analizėn e takimit dhe mendoj se do t’i kthehemi sėrisht punės intensive, pėr tė rikthyer besimin nė vetvete dhe pėr t’u kthyer te rezultatet positive. Nuk ka kohė pėr tė humbur, madje nė tė kundėrt, ėshtė koha pėr tė punuar shumė”, pėrfundon tekniku Magani.

  Pushimi ? Dje ekipi i Shkumbinit ėshtė lėnė pushim nga tekniku Magani, qė futbollistėt tė kenėmundėsi tė shlodhen dhe tė kthehen te familjet e tyre. Duke parė se edhe takimi i ardhshėm do tė luhet tė djelėn nė fushėn e Peqinit, ku vendasit do tė presin ekipin e Dinamos, lojtarėve u ėshtė dhėnė njė ditė pushim, pasi i pret njė javė shumė e ngarkuar
  Sport ekspres

   Ora ėshtė Thu Apr 26 2018, 03:08