Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Magani i zhgėnjyer: Nuk e prisja humbjen.

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Magani i zhgėnjyer: Nuk e prisja humbjen.

  Mesazh nga stilltoni prej Mon Nov 24 2008, 12:08

  SHKUMBINI:
  Llani, Gallo, Pashja, Shenaj,
  Bizhyti (Gėrxho 52’),
  Mustafaj (Nora 50’), Turdiu,
  Shameti; Xhyra, Rizvanolli,
  R. Dervishi;
  Trajner: G. Magani.

  Tekniku i Shkumbinit,
  Gugash Magani, pas
  pėrfundimit tė ndeshjes, nga e
  cila skuadra e tij nuk mundi tė
  merrte pikėt e plota, u shpreh:
  “Ishte njė ndeshje, tė cilėn e
  kishim vlerėsuar maksimalisht,
  prandaj nuk e prisnim kėtė rezultat.
  Ne gabuam nė dy momente:
  nė njė goditje standarde
  e nė njė kros, qė mendoj se
  mund tė ishin neutralizuar fare
  nga mbrojtėsit. Nė pėrgjithėsi
  ekipi luajti mirė dhe bėri maksimumin,
  por futbolli kėshtu e ka,
  duhet tė shėnosh qė tė fitosh.
  Pėrsa i pėrket gjykimit, le ta bėjnė
  vlerėsimin organet kompetente”.
  Pas kėsaj humbje, peqinasit
  vazhdojnė tė mbeten nė kuotėn
  e 19 pikėve, 4 pikė larg skuadrės
  kryesueses. Mario Gjika

   Ora ėshtė Mon Jun 18 2018, 18:51