Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Llani: Jam gati pėr Kombėtaren

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Llani: Jam gati pėr Kombėtaren

  Mesazh nga stilltoni prej Fri Nov 21 2008, 17:27

  Portieri i Shkumbinit ka 630 minuta pa pėsuar dhe kėrkon njė shans nga trajneri Han
  Nuk ėshtė e hera e parė, por kėtė rradhė ka thyer ēdo parashikim. Ka pesė ndeshje nė kampionat dhe duke pėrfshirė edhe dy takimet e kupės, janė plot 630 minuta qė nuk pėson gol. Kapiteni i Shkumbinit Ervin Llani, mendon se ka bėrė vetėm detyrėn dhe se ēdo hap pėrpara, mund t’i ofrojė njė ftėsė pėr nė kombėtare. Por portjeri peqinas qėndron me kėmbėt nė tokė, teksa nė fillim mendon pėr vazhdimėsinė nė kampionat dhe pikėrisht pėr takimin kundėr Bylisit, kėtė tė djelė. “Mendoj se po kaloj njė moment tė mirė. Dua tė them, se njė meritė tė madhe kanė edhe shokėt e mbrojtjes, tė cilėt padyshim kanė qenė nė lartėsinė e duhur. I gjithė ky moment ka ardhur si rezultat i vlerėsimit siē duhet qė i kemi bėrė ēdo takimi. Tashmė – vazhdon Llani ? mendja mė shkon vetėm tek takimi i radhės, ku do tė kemi njė transfertė tjetėr tė vėshtirė kundėr Bylisit. Pėr ne ēdo gjė ėshtė e qartė, tė luajmė duke dhėnė mė tė mirėn e mundshme. Ndėrsa nga ana tjetėr, edhe pėr kėtė takim mendoj qė tė jem nė lartėsinė e duhur pėr tė ruajtur tė paprekur portėn. Kuptohet qė nė ēdo takim kam dėshirėn tė jap maksimumin e mundshėm dhe nė fund tė marrim njė rezultat pozitiv. Ende jemi nė njė hap me kryesuesit, ndaj takimi i radhės mund tė demostrojė edhe njė herė, synimet tona nė kėtė edicion”. Sė fundi, i ngacmuar pėr njė grumbullim tė mundshėm nė Kombėtare, Llani shprehet: “Padyshim qė Kombėtarja ėshtė njė ėndėrr. Nė takimin e radhės, meqė ishin mundėsitė pėr tė eksperimentuar, mund tė isha grumbulluar, por kėtė e vendos trajneri Han. Ajo ēka duhet tė bėj ėshtė tė vazhdoj nė rrugėn qė kam nisur dhe ta detyroj trajnerin tė hedh ytė edhe nga unė. Shpresoj qė tė jem pjesė e Kombėtares nė zborin e janarit”, pėrfundon portjeri i Shkumbinit, Ervin Llani.

  [/color][/color][/size][/font][/td][/tr][/table]Sport ekspres

   Ora ėshtė Tue Apr 24 2018, 05:54