Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Branica: Shkumbini, pikė nė ēdo ndeshje

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Branica: Shkumbini, pikė nė ēdo ndeshje

  Mesazh nga stilltoni prej Wed Nov 19 2008, 12:40

  Ndihmėsi i Maganit ėshtė i kėnaqur nga mbrojtja, por jo shumė nga sulmi nė Vlorė
  Pas njė pushimi tė dielėn, dje pasdite ekipi i Shkumbinit i ėshtė rikthyer stėrvitjes nė kompleksin e klubit. Ka mjaftuar njė analizė e shkurtėr nė kėmbė pėr ndeshjen e fundit nė Vlorė tė shtunėn e kaluar, ku Shkumbini barazoi pa gola, pėr t’u pėrqendruar mė pas nė pėrgatitjen e ndeshjes sė radhės. Eshtė ndeshja e parė e fazės sė dytė dhe Shkumbinit do t’i duhet tė udhėtojė drejt Ballshit pėr pėrballjen me ekipin vendės, Bylis.

  Pėr Sokol Branicėn, ndihmėsin e trajnerit Magani, ėshtė njė ndeshje edhe mė e vėshtirė se ajo qė lamė pas pėr vetė pozitat e kundėrshtarit, qė kėrkon t’i largohet fundit tė tabelės. Duke analizuar takimin e fundit me Flamurtarin, kur kanė kaluar 48 orė nga e shtuna, Branica pranon se ka ngelur i kėnaqur nga pika e marrė, duke e konsideruar rezultat pozitiv, ngaqė takimi luhej nė Vlorė e pėrballė njė kundėrshtari me traditė si Flamurtari.

  “Kemi marrė njė pikė tė rėndėsishme, duke barazuar me Flamurtarin nė Vlorė dhe duke realizuar njė nga objektivat qė kishim pėr tė mos dalė pa pikė nga ky takim. Ishte njė rezultat qė e merituam, sepse futbollistėt ditėn t’i kryejnė si duhet detyrat, veēanėrisht nė aspektin e mbrojtjes, kur porta u ruajt pėrsėri e paprekur.

  Por nuk mund tė them tė njėjtėn gjė pėr repartin e sulmit, qė nuk e pati pėrqendrimin dhe rrezikshmėrinė e ndeshjeve tė tjera, kur ka ditur ta gjejė golin,” - deklaron zv/trajneri Branica pas seancės sė djeshme. “I kemi bėrė njė mbyllje tė mirė fazės sė parė, kur kemi humbur 5 pikė nė fushėn tonė, me Lushnjėn e Tiranėn, por kemi ditur tė plotėsojmė mė sė miri me pikėt e marra jashtė.

  Pika e marrė nė barazim me Flamurtarin ishte vazhdimėsi e pikėve tė marra me meritė nė Elbasan e Shkodėr, qė plotėsohet mė mirė me fitoren me Partizanin nė Tiranė. Jemi pėrpjekur qė ta vlerėsojmė ēdo ndeshje si tė radhės dhe tė tillė e mendojmė edhe takimin me Bylisin, pa harruar faktin qė ai luan nė fushėn e vet dhe vjen pas njė fitoreje me Dinamon kampione.

  Ashtu si ēdo takim, edhe nė Ballsh do tė shkojmė me synimin pėr tė arritur rezultatin pozitiv, sepse vetėm kėshtu nuk u largohemi kryesuesve,” - pėrfundon Sokol Branica, ndihmėstrajneri i Shkumbinit.
  Sporti shqiptar

   Ora ėshtė Mon Jun 18 2018, 18:47