Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Peqinasit nė delir: Njė fazė e shkėlqyer

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Peqinasit nė delir: Njė fazė e shkėlqyer

  Mesazh nga stilltoni prej Tue Nov 18 2008, 11:36

  Ekipi i Shkumbinit ka arritur tė marrė njė pikė tepėr tė rėndėsishme nė transfertėn e radhės, pėrballė Flamurtarit tė Vlorės. Padyshim qė ka qenė njė ndeshje, tė cilėn e kishin vlerėsuar drejt dhe ajo qė ėshtė mė e rėndėsishme, tashmė peqinasit sėrisht nuk kanė pėsuar humbje. Janė plot pesė javė qė bardhekaltėrtit nuk kanė humur dhe plot 7 ndeshje, duke pėrfshirė edhe ato tėkupės, qė porta peqinase nuk pėson gol. Po ashtu, repartet kanė pasur ngritje tė vazhdueshme, teksa edhe sulmi i Shkumbinit, mbetet tek mė tė mirėt nė kampionat. Problem i vetėm, mbeten kartonat e shumtė tė marra nga futbollistėt peqinas, qė nė kėto 11 javė, janė 24 tė verdhė dhe 4 tė kuq. Ky vit njeh kthesė, pėrsa i pėrket paraqitjes sė Shkumbinit nė transfertė dhe kjo ėshtė shumė pozitive. Sekretari Isai mendon se peqinasit mund tė kishin marrė diēka mė shumė, por rruga ėshtė e gjatė dhe kanė ende mundėsi pėr tė rikuperuar. “Kemi bėrė njė paraqitje tė mirė nė kėtė fazė tė parė dhe deri diku jemi tė kėnaqur. Pėrveē faktit, qė kemi organizuar siē duhet takimet nė fushėn tonė, si dhe kemi marrė rezultate tė kėnaqshme, dua tė them se kjo ėshtė pasqyruar edhe nė tansfertat jashtė Peqinit. Kjo ėshtė njė anė tepėr pozitive dhe mjaft domethėnėse pėr ne. Kemi disa javė – vazhdon Isai ? pa humbur, madje as kemi pėsuar gol dhe kjo sigurisht qė tregon progres. E gjithė kjo ka disa arsye, ku dua tė pėrmend shpirtin e lartė tė garės sė futbollistėve, qė janė edhe aktorėt kryesorė, si dhembėshtetjen e bashkisė sė qytetit. Ndėrsa presidenti Ismaili ka qėnė njė motivim i madh pėr tė gjithė skuadrėn, qė nga fillimi i edicionit. Ka qenė mė shumė se korrekt, pėrsa i pėrket pagesave, si dhe ka shpėrblyer futbollistėt nė raste rezultatesh pozitive, madje barazimi i arritur nė Vlorė ka pasur njė premio prej 80.000 lekėsh tė reja, pėr ēdo futbollist. Mendoj – vazhdon Isai ? se tashmė duhet menduar pėr tė ardhmen, pasi jemi nė rrugėn e duhur, pėr tė plotėsuar objektivin tonė, pėr tė pretenduar njė vend nė kupat e Europės. Pėr kėtė arsye, kemi filluar tė medojmė seriozisht pėr transfertėm e rradhės, ku napret njė ndeshje e vėshtirė kundėr Bylisit”, pėrfundon sekretari i klubit tė Shkumbinit.

  17 Nentor
  Sport ekspres

   Ora ėshtė Sun Jun 24 2018, 04:23