Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Branica: Duhet tė gėzohemi me barazimin

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Branica: Duhet tė gėzohemi me barazimin

  Mesazh nga stilltoni prej Mon Nov 17 2008, 13:33

  Branica: Duhet tė gėzohemi me barazimin
  Ekipi i Shkumbinit ka vijuar ecurinė
  e rezultateve pozitive nė kampionat
  edhe nė javėn e fundit tė fazės sė
  parė, teksa ka barazuar me meritė
  nė transfertė pėrballė Flamurtarit.
  Rezultatet e deritanishme tregojnė
  se, peqinasit nuk mund tė quhen
  ekip surprizė, siē mundohen ta cilėsojnė
  edhe specialistėt, por Shkumbini
  mund tė cilėsohet edhe si ekip
  pretendent pėr fitimin e kampionatit.
  Zv/trajneri i Shkumbinit, Branica, e
  analizon situatėn aktuale mė me
  maturi dhe shprehet sė pari pėr
  pikėn e marrė nė Vlorė: “Arritėm tė
  merrnim njė pikė me mjaft vlera nė
  Vlorė dhe pėr kėtė jemi tė kėnaqur,
  pasi ia arritėm qėllimit tė mos dilnim
  duarbosh nga pėrballja me vlonjatėt”.
  Nė prag tė takimit me Flamurtarin,
  drejtuesit peqinas ishin
  shprehur se do tė shkonin nė Vlorė
  jo vetėm pėr lojėn e bukur, por
  edhe pėr tė tentuar marrjen e
  pikėve tė plota. Skuadra vendėse
  ishte mjaft e pėrgatitur dhe e motivuar,
  duke e bėrė mė tė vėshtirė
  objektivin e shkumbinasve. Mė tej,
  Branica shprehet: “Nė Vlorė gjetėm
  njė ekip qė luajti me dėshirė pėr fitore,
  por ne arritėm t’i neutralizonim
  me sukses sulmet e vendėsve,
  duke synuar edhe t’i goditnim nė
  befasi me anė tė kundėrsulmit. Dhe
  nė tė vėrtetė kjo sfidė u karakterizua
  nga lufta e fortė sportive dhe
  njė pjesė e mirė e lojės u zhvillua
  nė mesfushė. Pika e marrė ishte
  mjaft e rėndėsishme pėr ecurinė
  dhe moralin e ekipit tonė nė ndeshjet
  e ardhshme. E rėndėsishme ėshtė
  qė rivalėt tanė, tė cilėt ndodhen
  poshtė nesh nė renditje nuk pėrfituan
  kėtė javė dhe ne vazhdojmė me
  meritė tė gjendemi nė vendin e
  tretė nė tabelėn e klasifikimit”, pėrfundoi
  zv/trajneri i bardhekaltėrve
  Branica. Fatmir Ahmeti

   Ora ėshtė Mon Jun 18 2018, 18:48