Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Flamurtari 0-0 SHKUMBINI

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Flamurtari 0-0 SHKUMBINI

  Mesazh nga stilltoni prej Sat Nov 15 2008, 23:01

  Vlonjatėt nuk arrijnė sėrish tė dalin te fitorja nė shtėpi, ndėrsa peqinasit marrin njė pikė

  Flamurtari - Shkumbini 0 - 0
  Flamurtari: Moēka, Beqiri (Strati 46′), Paniē, Kon, Veliu, Begaj
  (Shehaj 72′), Kuqi, G.Brajkoviē (Ēaushaj 55′), Alvizh, Mema,
  M.Brajkoviē. Trajner: E.Liēaj.
  Shkumbini: Llani, Gallo, Grami, Shenaj (Xhyra 72′), Pashaj, Gėrxho
  (Turdiu 58′), Bizhyti, Shameti, Rizvanolli, Dervishi, Nora (Mustafaj
  53′). Trajner: G.Magani.
  Gjyqtarė: K.Meta, G.Qirici, D.Agaj (Tiranė)
  Kartonė tė verdhė: Kuqi, Ēaushaj, Alvizh, Bizhyti, Rizvanolli, Turdiu


  “Radiografia”
  15′ G.Brajkoviē godet nga jashtė zonės, Llani grushton topin, qė
  pėrfundon te Mema, ky i fundit e kthen pėr shokėt e tij, por largon
  mbrojtja e Shkumbinit.
  22′ Pasimet tė sakta tė lojtarėve tė Flamurtarit, topi shkon te Mema,
  qė zihet nė pozicion jashtė loje. Kundėrshtojnė vlonjatėt. 32′ Gėrxho,
  nė njė goditje dėnimi nga rreth 16 metra, godet, topi pėrplaset nė mur,
  provon edhe Bizhyti, por largon nė fund mbrojtja vendėse.
  33′ Sėrish Gėrxho, pas njė goditjeje dėnimi, kroson nė zonė, aty i lirė
  Shenaj nuk arrin ta prekė topin, qė pėrfundon nė duart e portierit
  Moēka.
  38′ Gėrxho, nė njė goditje tjetėr dėnimi, godet nė shtyllėn mė tė afėrt, por ėshtė Moēka qė largon topin nė goditje kėndi.
  44′ Goditje dėnimi pėr vlonjatėt. Alvizh e dėrgon topin nė zonė, ndėrhyn Kon me kokė, por pret i sigurt Llani.
  45′ Kuqi gjen tė lirė Memėn brenda zonės, ky i fundit pėrballė
  portierit peqinas godet me tė djathtėn nė mėnyrė krejtėsisht tė gabuar,
  duke humbur mundėsinė mė tė mirė pėr gol.
  57′ Strati nė zonė, Alvizh gjuan nė gjysmėkthesė, por topi pėrfundon ngjitur me shtyllėn e djathė. Flamurtari shumė pranė golit.
  65′ Kuqi sėrish pėr Memėn. Ky i fundit ngatėrrohet, duke mos arritur tė godasė saktė dhe vetėm rivėnie fundore pėr miqtė.
  78′ Goditje kėndi. Alvizh hedh njė topė nė zonė, Mema ndėrhyn me kokė, por gjuajtja e tij ėshtė jashtė kuadratit.
  87′ M.Brajkoviē futet nė zonė, gjuan, topi preket ndoshta me dorė nga
  njė mbrojtės, por pėr gjyqtarin ėshtė goditje kėndi. Protesta tė shumta
  tė vlonjatėve, por nuk ka 11-metėrsh.
  90′ 94′ Flamurtari nė kėrkim tė golit, sulmon, por pa mundur ta gjejė golin dhe pėrfundimisht vetėm 0 0.

  Komenti
  Flamurtari ndalet nė njė barazim pa gola sėrish, duke mos arritur tė
  kthehet te fitorja. Njė pikė qė mbi tė gjitha u ka vlejtur miqve, tė
  cilėt nė fund kanė dalė tė kėnaqur nga stadiumi i Vlorės. Megjithatė,
  Flamurtari ka pasur mundėsi pėr tė realizuar, ku pjesa e dytė ka folur
  vetėm pėr ta, ndėrsa nė fund tė 45 minutave tė para Mema ka shpėrdoruar
  njė mundėsi mjaft tė mirė. Nga ana tjetėr, Shkumbini ėshtė mbrojtur
  mirė, duke kėrkuar mė shumė nė kundėrsulm, ndėrsa ka marrė padyshim atė
  qė ka dashur nga Vlora, kthimin i pamundur.
  Duke u kthyer te ndeshja, pjesa e parė nuk ka qenė nė nivel tė
  lartė, edhe pse nuk ka munguar lufta sportive mes dy ekipeve. Tė paktėn
  deri nė minutėn e 25-tė Flamurtari ka epėrsi, por repartet janė tė
  veēuara dhe nuk rrezikojnė seriozisht portėn mike.
  Nga ana tjetėr, pas kėtij momenti, Shkumbini kėrkon tė tregojė se ka
  ardhur nė Vlorė pėr tė marrė pikė, por mė shumė u beson goditjeve tė
  Gėrxhos. Fundi i pjesės sė parė sjell momentin mė tė mirė, por Mema
  gabon fatalisht pėrballė Llanit.
  Pjesa e dytė ėshtė krejt ndryshe, ku Flamurtari dominon, por pa
  mundur tė realizojė golin e avantazhit. Rastet nuk mungojnė, por
  konkretizimi lė pėr tė dėshiruar pėr vlonjatėt. Nga ana tjetėr, miqtė
  mbrohen me forca tė shumta dhe i besojnė kundėrsulmit, por pa mundur tė
  rrezikojnė portėn vlonjate, ku Moēka nuk u vu fare nė vėshtirėsi.
  Tri minutat nga fundi vlonjatėt pretendojnė pėr penallti, por
  gjyqtari Meta mendon ndryshe. Njė rast i cili duhet parė me mė shumė
  vėmendje, pėr tė saktėsuar nėse ishte apo jo 11-metrėsh, qė mund tė
  ndryshonte fatet e ndeshjes.
  Pėrfundimisht, Flamurtari nuk fiton dhe duket se problemet janė
  ende, siē edhe deklaron vetė trajneri Liēaj, pėr tė cilin, repartet nuk
  plotėsojnė njėri-tjetrin dhe nė Vlorė, Flamurtari do tė ketė pėrherė
  vėshtirėsi.
  Ndėrsa Shkumbini mori njė pikė mjaft tė vlefshme, duke treguar se
  mbetet njė ekip i mirė dhe pa dyshim qė ēdo ekip do ta ketė shumė tė
  vėshtirė mė tė. Kėshtu, Flamurtari e mbyll jo mirė fazėn e parė, por tė
  paktėn ndeshjen e radhės e ka sėrish nė shtėpi, me Besėn, njė rivale qė
  i ka marrė brenda nė shtėpi pikėt maksimale, por gjėrat kanė ndryshuar.
  Ndėrsa Shkumbini, edhe pse ka humbur pak terren disi me kreun, e ka
  mbyllur mė sė miri kėtė fazė tė parė, nė vendin e tretė, qė ndoshta as
  vetė nuk e kishte menduar. Java tjetėr sėrish njė transfertė pėr
  Shkumbinin, nė Ballsh, aty ku tė gjitha skuadrat e kanė tė vėshtirė tė
  fitojnė. Tė shohim se deri ku do tė shkojė ky Shkumbin, i cili me
  meritė deri tani po pretendon njė vend nė kupat e Europės.
  Deklarojnė:
  Edmond Liēaj, trajner i Flamurtarit:
  “Mendoj se nuk u paraqitėm si njė ekip kompakt nė fushė. Repartet kanė
  vėshtirėsi nė harmozimin me njėri-tjetrin dhe mė duhet tė pranoj qė
  ekipi ka ende probleme. Me gjithė respektin pėr Shkumbinin, ekipi mik
  nuk paraqiti asgjė nė fushėn e lojės dhe besoj se rastet nuk na
  munguan, edhe pse mė duhet tė them qė morėm atė qė meritonim. Nė Vlorė,
  ky ekip, siē ėshtė ndėrtuar, do ta ketė pėrherė vėshtirė, njė punė e
  cila na del pėr tė ardhmen pėr tė ndryshuar.”
  Sokol Branica, zv.trajner i Shkumbinit:
  “Kemi marrė njė pikė shumė tė rėndėsishme, ndėrsa pėr rastin e
  penalltisė, mendoj se duhet rishikuar edhe njė herė. Megjithatė, ashtu
  si Flamurtari, edhe ne kemi pretendimet tona ndaj gjykimit. Mendoj se
  kemi luajtur mjaft mirė pėr tė marrė atė qė donim. Pėr sa i pėrket sė
  ardhmes, synimet tona janė tė qarta pėr tė dalė nė tri vendet e para
  dhe mendoj se i kemi mundėsitė, por tashmė ajo qė ėshtė mė e
  rėndėsishme lidhet me ndeshjen e radhės.”

  Tė veēanta
  Flamurtari luajti me fanellat e reja tė firmės “Sportika”, por qė nuk i sollėn fat pėr fitoren e munguar.
  - I pranishėm nė stadium ka qenė presidenti i Shkumbinit, Xhavit Ismaili.
  - Nuk kanė munguar as sportdashėsit nga Peqini, tė akomoduar nė njė
  tribunė tė veēantė, tė cilėt pas ndeshjes janė pėrshėndetur me
  futbollistėt e Shkumbinit.

   Ora ėshtė Wed Sep 26 2018, 05:53