Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Gjata:“Nė Vlorė na pret njė sfidė e vėshtirė”

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Gjata:“Nė Vlorė na pret njė sfidė e vėshtirė”

  Mesazh nga stilltoni prej Fri Nov 14 2008, 11:41

  Shkumbini/Mesfushori mė i ri peqinas, Gjata, flet pėr ndeshjen nė transfertė me Flamurtarin

  Ekipi i Shkumbinit ka vijuar kėto ditė sistematikisht
  stėrvitjen nė fushėn sportive nė
  kuadėr tė pėrballjes sė fundjavės me
  ekipin e Flamurtarit. Nė dispozicion tė trajnerit
  peqinas ėshtė i gjithė grupi i futbollistėve,
  tė cilėt janė tė vetėdijshėm se
  ndeshja nė Vlorė do tė jetė njė sfidė e
  vėshtirė, por jo e pakalueshme. Njė nga
  futbollistėt vendės qė ka dalė nga Akademia
  e Shkumbinit ėshtė edhe i riu Arvis
  Gjata, djali i ish-futbollistit tė Peqinit dhe
  aktualisht trajnerit tė ekipit tė tė rinjve nė
  kėtė qytet, Agron Gjatės. Lojtari i ri peqinas
  nuk ka luajtur si titullar nė tė gjitha
  sfidat, por atėherė kur ėshtė aktivizuar e
  ka shpėrblyer besimin e dhėne nga trajneri
  Magani. Nė prononcimin e tij pėr “Panorama
  Sport”, vetė mesfushori shprehet:
  “Jemi tė vetėdijshėm qė na pret njė sfidė
  mjaft e rėndėsishme pėrsa i pėrket ecurisė
  sonė nė kampionat dhe duhet tė
  dalim patjetėr me rezultat pozitiv nga Vlora.
  Kėtė e theksoj duke vlerėsuar punėn
  qė po bėjmė nėn drejtimin e trajnerit tonė
  Gjithashtu, duke parė qė reparti ku luaj
  ėshtė i mbipopulluar, jam i detyruar tė respektoj
  zgjedhjet e trajnerit. Unė jam gjithmonė
  nė dispozicion tė tij dhe pres vetėm
  qė tė vijė momenti pėr tė dhėnė maksimumin,
  atėherė kur do tė aktivizohem nė fushėn e
  blertė”. Mesfushori Gjata ka shėnuar edhe
  njė gol tė bukur me kokė nė atė humbje 1 - 3
  qė peqinasit morėn pėrballė kampiones nė
  fuqi, Dinamos. Ndėrsa nė tė dyja ndeshjet
  e Kupės ka luajtur rregullisht nė formacionin
  e parė. “Dėshira ime ėshtė qė tė luaj nė
  ēdo sfidė me ekipin e Shkumbinit, pėr tė
  ndihmuar nė realizimin e objektivave tė kėtij
  klubi, por edhe pėr t’u afirmuar nė aspektin
  personal”, pėrfundoi prononcimin e tij mesfushori
  bardhekaltėr, Gjata. Pėr Shkumbinin,
  duket se do tė ketė edhe njė supermotivim
  nė shpėrblim nė rast fitoreje me Flamurtarin
  nė transfertė, e cila mesa duket do tė jetė
  nga 1000 euro secili. Ky motivim do tė jetė
  njė shtysė mė vete pėr bardhekaltrit qė tė
  marrin njė fitore, e cila do tė ishte e rėndėsishme
  pėr klasifikimin. Fatmir Ahmeti
  Panorama sport

   Ora ėshtė Thu Apr 26 2018, 03:05