Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Mbrojtja e sulmi, repartet kyēe peqinase

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Mbrojtja e sulmi, repartet kyēe peqinase

  Mesazh nga stilltoni prej Tue Nov 11 2008, 17:04

  Pas fitores sė ekipit tė Shkumbinit ndaj Apolonisė
  sė Fierit, atmosfera nė kampin bardhekaltėr
  ėshtė e qetė dhe duket qė puna ka rinisur
  me tė njėjtin marsh si mė parė. Drejtuesit peqinas
  po mundohen tė zbehin euforinė e fitores,
  duke e pėrqendruar vėmendjen totalisht te sfida
  e radhės nė kampionat, qė ekipi i Shkumbinit
  do tė zhvillojė nė transfertė me Flamurtarin
  nė Vlorė. Vetė trajneri Magani e shprehu
  shqetėsimin pas ndeshjes me Apoloninė, sepse
  ekipi pėr disa momente nė atė pėrballje
  doli nga detyrat taktike, duke kaluar nė
  vetėkėnaqėsi si edhe duke e rrezikuar
  deri diku barazimin prej kundėrshtarit.
  Por edhe pas shėnimit tė golit tė dytė
  dhe sigurimit tė fitores ndaj Apolonisė,
  trajneri kishte rezerva ndaj titullarėve
  tė tij, duke shtuar se priste mė shumė
  prej tyre, edhe pse shėnuan shpejt, qė
  nė min e 8-tė. Duhet pranuar se skuadra
  peqinase pėrveē se ka njė mbrojtje qė deri
  tani duket e blinduar, nuk mbetet mbrapa edhe
  pėrsa i pėrket sulmit dhe shėnimit nė portat
  kundėrshtare.
  Sulmuesi
  Bomberi i Shkumbinit, Erjon Rizvanolli, ka vijuar
  tė shėnojė edhe kėtė javė nė shtėpi dhe nė
  mjaft raste ka qenė vendimtar pėr skuadrėn e
  tij. Edhe nė sezonet e mėparshme, sulmuesi ka
  shėnuar mjaft gola nė radhėt e ekipit tė Shkumbinit
  dhe duket sikur po pėrsėritet historia e
  disa sezoneve mė parė. Vetė sulmuesi thekson
  se ndihet mjaft mirė nė Peqin dhe ka gjetur
  gjuhėn e pėrbashkėt me shokėt e tij tė sulmit
  duke shėnuar, por edhe duke dhėnė asiste tė
  vlefshme pėr tė tjerėt.
  Deklarata
  Disa ditė para se tė zhvillohej sfida midis Shkumbinit
  dhe Apolonisė, presidenti i ekipit Fierak
  ndėr tė tjera kishte deklaruar se “Nė Peqin nuk
  luhet futboll”. Njė deklaratė kjo mjaft paradoksale
  dhe jo fort e studiuar. Mirėpo
  peqinasit kanė bėrė punėn e tyre, duke
  krijuar njė atmosferė qė duhet pranuar
  se i mungon mjaft stadiumeve tė tjera
  dhe kanė pritur miqtė nga Fieri. Vetė presidenti
  i Apolonisė e ka ndjekur ndeshjen
  pėrkrah atij vendės, Ismaili, dhe qė tė dy
  janė parė tė largohen pėrsėri pas
  ndeshjes. Fatmir Ahmeti
  Panorama sport

   Ora ėshtė Tue Apr 24 2018, 15:51