Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Sula: Humbja me Lushnjėn do tė mė dalė nė ėndėrr

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Sula: Humbja me Lushnjėn do tė mė dalė nė ėndėrr

  Mesazh nga stilltoni prej Mon Nov 10 2008, 13:05

  Pėr tė ndjekur takimin e djeshėm Elbasani-Tirana nė shkallėt e
  stadiumit “Ruzhdi Bizhuta” ka qenė i pranishėm edhe deputeti
  njėkohėsisht edhe donator i Shkumbinit, Dashnor Sula. Ai pas
  pėrfundimit tė ndeshjes mes verdhebluve e bradhebluve, ka kujtuar
  ndeshjen e humbur nga Shkumbini ndaj Lushnjės, takim i cili
  nėse do tė ishte fituar nga ana e peqinasve, atėherė Shkumbini
  sot do tė ishte nė krye tė tabelės sė klasifikimit me 21 pikė. Lidhur
  me kėtė ndeshje deputeti ėshtė shprehur me shaka: ”Lushnja do
  tė mė dalė nė ėndėrr sonte, sepse nėse do kishim fituar ndaj saj,
  do tė ishim nė vend tė parė nė tabelėn e klasifikimit”. Ndėrkohė tė
  njėjtin mendim ka pasur dhe Xhavit Ismaili, presidenti i Shkumbinit,
  i cili sė bashku me Sulėn kanė qenė
  tė pranishėm nė tribunėn vip pėr
  tė ndjekur supersfidėn e javės sė
  dhjetė Elbasani-Tirana.
  Optimizmi
  “Jemi tė kėnaqur dhe duhet tė
  vazhdojmė tė ruajmė kėtė ritėm,
  pasi tani Shkumbini ėshtė realitet
  pėr tė gjithė. Luan bukur, fiton nė
  shtėpi nė javėn e dhjetė tė kampionatit
  dhe e gjen veten nė vendin
  e tretė me pikė tė barabarta me
  Vllazninė, qė mban vendin e dytė”,
  ėshtė shprehur nė fillim tė fjalės
  sė tij zv/trajneri i Shkumbinit Branica.
  Atmosfera e gėzueshme dhe
  festive ka vazhduar edhe pas fitores
  me Apoloninė e Fierit, teksa
  tė gjithė, futbollistė, drejtues e
  sponsorė shtrėnguan duart mes
  tyre dhe iu falėn momentit tė shkėlqyer
  qė po kalon skuadra e tyre.
  Me tė vėrtetė qė ekipi i Shkumbinit
  ka bėrė mė tė mirėn nė kėtė fazė
  tė parė, duke fituar ndeshje tė
  vėshtira nė shtėpi e transfertė, ka barazuar me tri pretendente
  pėr titull dhe ka sigluar vetėm dy humbje. Kėto rezultate e mbajnė
  Shkumbinin nė majat e klasifikimit, duke ia shtuar mė tepėr oreksin
  pėr fitore edhe nė ndeshjet e tjera. “Jemi duke kaluar njė nga
  periudhat tona mė tė mira pėrsa u pėrket paraqitjeve nė kampionat,
  duke mbajtur me meritė pozicionin nė tabelėn e klasifikimit. E
  gjitha kjo ka ardhur si rezultat i punės sė mirė dhe mbėshtetjes sė
  presidentit Ismaili e sponsorėve tė tjerė”, u shpreh nė pėrfundim
  tė fjalės zv/trajneri Branica.
  Aldi Kozaria/Fatmir Ahmeti
  Panorama sport

   Ora ėshtė Tue Apr 24 2018, 05:39