Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Shkumbini ėndėrron Europėn

  Share

  Sondazh

  Shkumbini ne Kompeticionet e Europes?

  [ 4 ]
  100% [100%] 
  [ 0 ]
  0% [0%] 
  [ 0 ]
  0% [0%] 

  Totali i votave: 4
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Shkumbini ėndėrron Europėn

  Mesazh nga stilltoni prej Sun Nov 09 2008, 20:55

  Rizvanolli protagonist absolut Shkumbini fitoi 2-0 me Apoloninė nė debutimin e serbit Karishik. Kjo ishte fitorja e pestė sezonale e peqinasve. Rizvanolli ngjitet ne kuotėn e 6 golav
  Shkumbini e ka seriozisht. Peqinasit e presidentit Xhavit Ismaili duan pjesėmarrjen e tyre tė parė nė Europė. Fitorja 2-0 ndaj Apolonisė nė javėn e 10-tė, pason atė ndaj Partizanit nė kryeqytet shtatė ditė mė parė. Tani nė vendin e tretė me 18 pikė, po aq sa Vllaznia, e njė pikė mė pak se Tirana, qė ka dhe njė ndeshje pėr tė luajtur. Protagonisti absolut ėshtė po ai. Erjon Rizvanolli. Goli i tij nė minutėn e 9-tė (1-0) entuziazmoi tifozėt mė Peqin, ndėrkohė qė ish-lojtari i tė tre ekipeve tė Tiranės – Dinamos, Tiranės e Partizanit – realizoi golin e tij tė gjashtė sezonal. Po aq sa Memelli i Tiranės (ka nė dispozicion edhe ndeshjen kundėr Elbasanit tė dielėn) e Dhembi i Vlllaznisė (shėnoi tė shtunėn kundėr Lushnjės). Pėr tė fiksuar fitoren e pestė sezonale tė formacionit tė Gugash Maganit mendoi maqedonasi Delioski, i cili me golin e tij nė minutėn e 83-tė dyfishoi shifrat. Trajneri serb i Apolonisė, Esad Karishik mori leksionin e parė nė futbollin shqiptar: njė humbje qė ka vetėm ngushėllimin se u luajt nė transfertė dhe ndaj njė prej katėr ekipeve mė tė mira pėr momentin tė Shqipėrisė. Ndėrsa Shkumbini regjistroi fitoren e dhjetė jubilare me Apoloninė nė 22 takime historike, Apolonia gjendet nė njė pozitė jo tė kėnaqshme nė renditje: vendi i 10-tė me vetėm 8 pikė pas 10 ndeshjesh, dy pikė mė shumė se Partizani i vendit tė fundit, qė nga ana e tij barazoi me Besėn (0-0) nė Kavajė tė premten dhe njė mė shumė se Lushnja, qė nga ana e saj humbi thellė nė shtėpi me Vllazninė (1-4). Java 10 Shkumbini-Apolonia 2-0 Rizvanolli 9' 1-0 Deliovski 83' 2-0 BILANCI MIDIS SKUADRAVE 21 ndeshje 10 fitore Shkumbini. E fundit: 2-0 08.11.2008 5 barazime I fundit: 0-0 12.04.2003 7 fitore Apolonia. E fundit: 3-0 02.12.2002 31 gola te shenuar Shkumbini 24 gola te shenuar Apolonia E Shtune, 08 Nentor 2008
  Albania-sport

   Ora ėshtė Mon Jun 18 2018, 18:49