Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Gallo gjen recetėn: Nė peqin s'ka lojtar me emer

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Gallo gjen recetėn: Nė peqin s'ka lojtar me emer

  Mesazh nga stilltoni prej Wed Nov 05 2008, 14:25

  Mbrojtėsi Alpin Gallo luan sezonin e tij tė parė nė Peqin pėr ngjyrat
  bardhekaltėr, mirėpo nė karrierėn e tij tė gjatė numėron mjaft
  sezone nė elitėn e futbollit shqiptar, pra nė Kategorinė Superiore.
  Forma e tij e shkėlqyer sportive nuk tė bėn tė mendosh se ai
  ėshtė 35 vjeē, pasi Gallo vazhdon tė stėrvitet me tė njėjtin ritėm si
  tė gjithė futbollistėt e tjerė. Mbrojtėsi tiranas ėshtė shndėrruar nė
  njė nga shtyllat kryesore tė mbrojtjes sė ekipit tė drejtuar nga
  Gugash Magani. Mbrojtėsi bardhekaltėr shprehet mjaft i kėnaqur
  nga eksperienca e deritanishme dhe shpreson ta ndihmojė ekipin
  nė realizimin e objektivave qė ka. “Nė Peqin kam gjetur njė atmosferė
  mjaft tė ngrohtė, si nga
  drejtuesit, edhe nga publiku i
  zjarrtė vendės, qė nuk mungon
  asnjėherė me mbėshtetjen
  qė na jep nė takimet
  brenda fushės, apo edhe nė
  transfertė. Tė them tė
  drejtėn, nuk e pata tė vėshtirė
  ambientimin me skuadrėn
  peqinase, pasi kėtu kam
  ardhur edhe me tre shokė,
  ku mė parė luanim tek Kastrioti
  i Krujės. Nė Peqin nuk ka
  futbollistė me emėr, por njė
  grup lojtarėsh qė dirigjohen
  nga strategu Magani nė
  mėnyrė kolektive e me disiplinė,
  - thotė mbrojtėsi Gallo.
  - Pikėrisht kėtu qėndron suksesi
  i Shkumbinit, tek loja kolektive
  dhe harmonia nė
  skuadėr. Kėrkoj prej shokėve
  pėrqendrim maksimal nė
  sfidėn e sė shtunės qė do tė
  luhet nė shtėpi pėrballė Apolonisė
  sė Fierit. Nuk dua qė tė
  pėrsėritet gabimi qė ndodhi gjatė takimit me Lushnjen, ku vendėsit
  u mundėn 2-1 dhe tifozėt mbetėn mjaft tė zhgėnjyer. Tifozeria
  peqinase ėshtė mjaft e ndjeshme ndaj mėnyrės se si ekipi e
  interpreton lojėn nė fushėn e blertė, prandaj ata presin prej nesh
  qė tė japim maksimumin pėrballė Apolonisė, duke mos e diskutuar
  fitoren”, pėrfundoi mbrojtėsi me eksperiencė, Alpin Gallo. Edhe
  vetė tifozėt e zjarrtė peqinas presin qė ekipi i tyre i zemrės tė
  vazhdojė ecurinė e rezultateve pozitive, duke fituar edhe kėtė
  javė dhe tė mbajnė gjallė shpresat pėr tė mos u larguar nga katėr
  vendet e para. Fatmir Ahmeti
  Panorama sport

   Ora ėshtė Sun Jun 24 2018, 04:11