Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Shkumbini, faktori fushė jo mė problem

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Shkumbini, faktori fushė jo mė problem

  Mesazh nga stilltoni prej Wed Nov 05 2008, 14:04


  Peqinasit kanė marrė 5 pikė nė transfertė, madje ndaj Vllaznisė, Elbasanit dhe Partizanit
  Pas barazimeve me gola nė Elbasan dhe nė Shkodėr, vjen edhe fitorja e parė e Shkumbinit jashtė fushės sė vet. Nė “Qemal Stafa”, ekipi i drejtuar nga Magani, arrin ta mposhtė Partizanin pėr tė fituar pastėr me golat e Rizvanollit dhe tė Norės.
  Janė 5 pikė tė marra me meritė nė 4 ndeshjet e luajtura jashtė fushės, si pėr tė treguar se faktori fushė nuk ėshtė mė edhe aq problem pėr Shkumbinin e kėtij sezoni. 5 pikėt e marra kompensojnė nė kėtė mėnyrė pesė pikėt e lėna nė Peqin, kur humbet me Lushnjėn dhe barazon me Tiranėn.
  Shkumbinit i mungonte fitorja qė nga 20 shtatori, plot 5 ndeshje, kur fitoi me Besėn nė Peqin. Fitorja e fundit e Partizanit pati vlera pėr Shkumbinin, sepse nuk erdhi rastėsisht, por ishte nė vazhdimėsi tė paraqitjeve dinjitoze tė ekipit nė ēdo ndeshje.
  Edhe pėrballė Partizanit, Shkumbini diti ta gjejė rrugėn e rrjetės, duke qenė jo vetėm ekipi qė ka shėnuar mė shumė gola, deri tani 13, por edhe shėnuesi mė i mirė nė ndeshjet jashtė me 6 gola tė shėnuar. Ishte njė fitore e merituar e tė besuarve tė Maganit, qė dėshmon pėr punėn e mirė qė bėhet nė Peqin, qė e ndėrlikoi edhe mė tej pozitėn e vėshtirė tė Partizanit.
  Si asnjėherė tjetėr, ky ekip e sheh veten nė fundin e tabelės dhe, me gjithė pėrpjekjet, por edhe dėshirėn e trajnerit Duro, tė kuqtė u detyruan ta pranojnė forcėn e Shkumbinit, i cili nė fakt gjatė 90 minutave diti t’ia imponojė lojėn e vet kundėrshtarit, duke mos i lėnė as edhe njė hapėsirė.
  Partizani i kushtoi rėndėsi mė shumė mbrojtjes, duke mos tentuar drejt sulmit dhe pėr pasojė nuk arriti tė krijojė as edhe njė situatė tė vėshtirė pėr ta vėnė nė provė portierin Llani. Ishte njė fitore qė u kėrkua nga Shkumbini dhe qė erdhi pa ndonjė sforcim tė madh.
  Shkumbini fitoi pėrballė njė rivali tė vjetėr, qė tani i ka mbetur vetėm emri dhe Magani gjen rastin tė pranojė se ka mbetur i kėnaqur nga rezultati e jo nga loja qė zhvilloi ekipi i tij. Edhe pse fituesi nuk mund tė gjykohet, numri njė i stolit tė Shkumbinit del nė kėtė konkluzion, duke iu referuar lojės qė ka zhvilluar ekipi i tij me Tiranėn, apo edhe me Elbasanin dhe me Vllazninė.
  “Ishim pėrgatitur pėr njė ndeshje tė vėshtirė, pasi dihej pozita e Partizanit. I kishim marrė tė gjitha masat dhe ishim pėrgatitur gjithė javė pėr ta fituar ndeshjen. Loja pati dy tablo. Nė pjesėn e parė pranoj qė luajtėm dobėt, por nė pjesėn e dytė e ngritėm lojėn nė nivelin nėnmesatar. E pranoj qė jam i kėnaqur vetėm me rezultatin, sepse pėr mua loja nuk ka qenė nė nivelin e duhur, duke e krahasuar me ndeshjet e tjera,” - deklaron trajneri Magani, pa e fshehur kėnaqėsinė pėr fitoren e arritur me Partizanin.
  Duke besuar te grupi i futbollistėve dhe te puna qė bėn nė stėrvitje, trajneri i Shkumbinit kėrkon tė qėndrojė me “kėmbė nė tokė”, duke kėrkuar tė marrė ndeshjet me radhė, ashtu siē ka bėrė deri tani. Si njė ish lojtar dhe kapiten i Partizanit vite me parė, ai ndien keqardhje pėr kėtė ekip qė ėshtė katandisur kėshtu, por kėrkon tė shohė pėr momentin vetėm ekipin e tij, Shkumbinin.
  “Fitorja me Partizanin mė kėnaq me rezultatin e pastėr qė u arrit dhe qė mund tė ishte mė i thellė, por mė shumė se kjo mė kėnaq ecuria e skuadrės nė javėt e fundit dhe besoj se do tė vazhdojmė kėshtu pėr tė arritur objektivat qė ne kemi pėr kėtė kampionat e pėr Kupėn e Shqipėrisė,” - pėrfundon trajneri i Shkumbinit, Gugash Magani.
  Sporti shqiptar

   Ora ėshtė Tue Jun 19 2018, 11:13