Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Peqinasit, mobilizim total perpara partizanit

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Peqinasit, mobilizim total perpara partizanit

  Mesazh nga stilltoni prej Thu Oct 30 2008, 17:00

  Nė Peqin vazhdon tė mbizotėrojė njė atmosferė mjaft
  e pozitive brenda ekipit. Kjo pėr faktin se drejtuesit e
  klubit tė futbollit kanė mbetur tė kėnaqur nga ecuria e
  skuadrės gjatė kėtyre javėve. Lojtarėt e Shkumbinit kanė
  bėrė detyrėn edhe nė ndeshjen pėr Kupė nė transfertėn
  e Gramozit, teksa kanė fituar me rezultatin e pastėr 2-0
  kundrejt ekipit vendės. Kjo tregon qė peqinasit kanė
  synime serioze edhe nė kompeticionin e dytė kombėtar,
  qė siē dihet ėshtė njė mundėsi pėr pjesėmarrje nė Kupat
  e Evropės. Trajneri Magani udhėtoi drejt Ersekės
  me formacion gati tė rinjsh, tė cilėt duhet thėnė qė e
  shpėrblyen besimin e tranjerit tė tyre. Vetė Magani ka
  mbetur mjaft i kėnaqur nga paraqitja e lojtarėve tė rinj,
  tė cilėt nė kėto ndeshje paraqitėn vlerat e tyre. “Elita”,
  apo lojtarėt bazė tė formacionit nuk janė lėnė pushim,
  por kanė vazhduar stėrvitjen edhe dje nėn urdhrat e
  zv/trajnerit Branica. Vėmendja e drejtuesve tė Shkumbinit
  ėshtė fokusuar totalisht te sfida e fundjavės pėrballė
  Partizanit, pa e humbur pėrqėndrimin pėrkundėr
  pozicionit qė mban kundėrshtari. Nė rastet kur ekipet
  ndėrrojnė trajnerė, futbollistėt janė tė predispozuar tė
  luajnė fort pėr tė treguar vlerat e tyre. Prandaj, drejtuesit
  e Shkumbinit kanė marrė masat qė futbollistėt e tyre
  ta vlerėsojnė Partizanin nga emri dhe jo nga pozicioni,
  qė mban aktualisht. Ata shprehen se shkojnė me synimin
  pėr tė marrė njė rezultat pozitiv, i cili duhet tė vijė
  nėpėrmjet njė loje kolektive dhe qė mbi tė gjitha tė jetė
  “fair play”. Fatmir Ahmeti
  Panorama sport

   Ora ėshtė Mon Jun 18 2018, 18:50