Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Shkumbini do pikė me armikun Partizani

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Shkumbini do pikė me armikun Partizani

  Mesazh nga stilltoni prej Thu Oct 30 2008, 16:45


  SHKUMBINI - Peqinasit janė nė njė prove force e krenarie kundėr Partizanit, njė "armiku" tė pėrjetshėm sportiv, aq mė tepėr qė Shkumbini mediatikisht konsiderohet nga media si njė aleat i Tiranės. Testi para Partizanit rezultoi i suksesshėm nė Kupėn e Shqipėrisė (fitoi nė Ersekė 2-0 me Gramozin vendas), por trajneri Gugash Magani e di se pėrballė tė kuqve, qė nė stol kanė njė emėr si Shpėtim Duro (ndihmės i ish-trajnerit tė Kombėtares, Oto Bariē) nuk do ta ketė tė lehtė nė "Qemal Stafa". Mesfushori gjirokastrit Fejzo Shenaj, i cili nuk luajti nė Ersekė ashtu si Rizvanolli, Nora e Pashja, pohoi se nė futboll duhet tė kesh fat. Nė tė vėrtetė, Shkumbini nuk ka mundur tė fitojė asnjė takim jashtė fushės nė tre ndeshjet e para jashtė shtėpisė pėr kėtė edicion. Partizani ėshtė ekipi i tretė kryeqytetas me tė cilin do tė pėrballet Shkumbini, ndaj Dinamos humbi 3-1 nė "Selman Stėrmasi" dhe ndaj Tiranės barazoi 0-0 nė Peqin.
  E Enjte, 30 Tetor 2008

  Albania-sport

   Ora ėshtė Tue Apr 24 2018, 05:58