Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Pengu i Rizvanollit: Sa doja t’i bėja gol Tiranės

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Pengu i Rizvanollit: Sa doja t’i bėja gol Tiranės

  Mesazh nga stilltoni prej Tue Oct 28 2008, 12:58

  Sulmuesi i Shkumbinit, Erion
  Rizvanolli, shpreh keqardhjen
  qė skuadra e tij nuk mori dot fitoren
  ndaj Tiranės, duke parė
  mėnyrėn se si shkoi loja. Mė tej,
  futbollisti thotė se e donte shumė
  njė gol ndaj bardhebluve dhe i
  ka mbetur peng qė nuk mundi tė
  tundte rrjetėn e Tiranės. “Loja
  ndaj Tiranės i kishte tė gjitha
  emocionet brenda, por ai qė vėrtet
  mungoi ishte goli. Padyshim qė
  dėshira ishte e madhe, - thotė Rizvanolli,
  - qė t’i shėnoja Tiranės.
  Jo se nuk ishin mundėsitė, por
  humbėm shumė raste, gjithashtu
  edhe fati na mungoi. Pėrballė
  kishim njė kundėrshtar tė fortė e
  megjithatė, luajtėm si tė barabartė.
  Dėshira e tė gjithėve ishte ta
  fitonim atė takim, por gjithsesi
  deri diku e kemi arritur, pasi e
  kemi vėnė vėrtet nė vėshtirėsi
  kryesuesen e kampionatit. Tani
  na mbetet qė tė shohim pėr
  takimin e radhės, ku na pret njė
  tjetėr kundėrshtar i fortė siē ėshtė
  Partizani. Tė kuqtė s’po
  kalojnė momente fort tė mira, por
  gjithsesi kjo nuk do tė thotė se
  duhet nėnvlerėsuar, pėrkundrazi,
  duhet ta kemi tė qartė se
  ata s’kanė si tė lėshojnė mė pe,
  ndaj edhe do tė luajnė fort e tė
  kėrkojnė fitoren. Megjithatė, pėrgatitja
  e mirė qė kemi bėrė si dhe
  impenjimi nė takimin e fundjavės,
  do tė na ndihmojnė pėr njė rezultat
  pozitiv, i cili na duhet pėr
  tė pasur vazhdimėsi si dhe pėr
  tė ecur me hapin e ekipeve kryesues”,
  pėrfundoi sulmuesi Erjon
  Rizvanolli nė prononcimin e tij
  pėr “Panorama Sport”.
  Panorama sport

   Ora ėshtė Mon Jun 18 2018, 18:50