Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Partizani ne vend numero; ndalet Vllaznia

  Share

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 29
  Registration date : 15/10/2007

  Partizani ne vend numero; ndalet Vllaznia

  Mesazh nga kliti prej Sun Oct 19 2008, 23:13  Vazhdon
  kriza tek Partizani i cili edhe kesaj jave nuk ka mundur te fitoje ne
  “Selman Stermasi”. Kryeqytetasit ndodhen ne vendin e parafundit te
  tabeles pas barazimit te sotem me Bylisin i cili eshte ne vendin e
  fundit.

  Goli per kryeqytetasit eshte shenuar nga Karapici ne minuten e 14-te dhe ne te 56-ten Nenaj per Bylisin. Vllaznia
  nuk ka mundur te marre pike te plota ne takimin e javes se shtate te
  Superliges pas barazimit 2-2 me Shkumbinin. Golat ne kete ndeshje jane
  shenuar nga Doci (22’) dhe Sinani (57’) per shkodranet dhe Rizvanolli
  (46’ dhe 91’) per miqte.
  Elbasani ka humbur ne fushe te tij me
  Teuten e Durresit 0-1 pas golit te shenuar nga Vila ne minuten e 80-te
  per skuadren durrsake. Te njejtin fat me elbasanllinjte ka
  patur edhe Lushnja e cila eshte mundur ne fushe te vete nga Besa 0-1.
  Kavajasit kane marre nje trepikesh ne fushe kundershtare pas golit te
  Lecit ne minuten e 83-te. Vlonjatet e Flamurtarit morren nje
  barazim te vlefshem jashte fushe me Apolonine duke barazuar 1-1. Te
  paret ne avantazh kane kaluar vendasit me ane te Mircetes ne minuten e
  5-te dhe vetem 19 minuta me vone Veliu ka barazuar gjithcka per
  skuadren e Vlores. Takimi i shumepritur mes Tiranes dhe Dinamos do te zhvillohet sot ne oren 18:00 ne “Qemal Stafa”.

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 02:18