Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Kartonėt, problemi mė i madh i Shkumbinit

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Kartonėt, problemi mė i madh i Shkumbinit

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Oct 17 2008, 12:47

  Nė ndeshjes e radhės me Vllazninė, do tė mungojnė Nora dhe Turdiu, tė dy tė pezulluar

  Ekipi i Shkumbinit po stėrvitet normalisht ēdo ditė nė pėrgatitje tė ndeshjes sė radhės. Kalendari e vė ekipin e Maganit pėrballė Vllaznisė, si mysafir nė stadiumin “Loro Boriēi”. Eshtė njė nga sfidat mė tė vėshtira pėr bardhekaltrit pėr vetė traditėn e kundėrshtarit. Ditėt e stėrvitjes kanė pasur impenjimin e plotė tė futbollistėve, duke e pranuar tė gjithė se Vllaznia ėshtė njė nga ekipet mė tė mira dhe meriton respekt e vlerėsim maksimal.

  Pėrpara kėtij takimi trajneri Magani sigurisht nuk mund tė jetė edhe aq i qetė. Mungesat e Turdiut dhe Norės pėr kėtė takim e kanė bėrė me dhimbje koke drejtuesin e skuadrės, pasi dihet pesha dhe roli i tyre nė ekip. Tė dy kėta futbollistė do tė mungojnė nė takimin me Vllazninė, duke qenė tė detyruar tė shlyejnė kartonėt e marrė, ku Turdiu ėshtė ndėshkuar me karton tė kuq nė ndeshjen e fundit me Lushnjėn nė Peqin, ndėrsa Nora pėr plotėsimin e numrit tre tė kartonėve tė verdhė nė kėtė ndeshje. Nė fakt, nuk ėshtė takimi i parė qė Magani e vuan nė kėtė kampionat pėr tė njėjtėn arsye, pasi nė ēdo takim ka qenė i pranishėm ky fenomen.

  Si asnjėherė tjetėr, nė 6 javėt e para futbollistėt e Shkumbinit janė ndėshkuar me 14 kartonė tė verdhė dhe 4 tė kuq, mesatarisht 3 kartonė nė njė ndeshje, ku mė problematikėt janė konsideruar kartonėt e kuq, kur ekipi ka qenė i detyruar tė luajė me njė futbollist mė pak. Vetėm nė dy takime nė kėtė sezon pėr 6 javėt e para, me Teutėn e Besėn, Shkumbini e ka mbyllur tė plotė, me 11 lojtarė takimin, pasi qė nė takimin e parė nė Peqin me Bylisin, ėshtė Rizvanolli qė ndėshkohet i pari, pėr t’ia lėnė radhėn Gallos nė Tiranė me Dinamon, kur merr kartonin e kuq qė nė fillim tė ndeshjes, pėr t’i hapur udhė humbjes 3 1.

  Nė takimin me Elbasanin ėshtė radha e Mustafajit pėr tė marrė 2 kartonė tė verdhė dhe pėr pasojė detyrohet tė largohet nga fusha e lojės nė pjesėn e dytė, pėr t’ia lėnė vendin veprimit tė mesfushorit Turdiu me Lushnjėn, qė ishte rasti mė flagrant e qė ndikoi nė mbarėvajtjen e ndeshjes, kur Lushnja e pati mė tė lehtė pėr tė fituar pėr tė parėn herė nė Peqin. Sigurisht, kėto raste nuk kanė kaluar lehtė nga ana e drejtuesve.

  Mėsohet se edhe nė analizėn e zhvilluar pas humbjes me Lushnjėn, ky problem ėshtė diskutuar me nota kritike, duke marrė shkas edhe nga veprimi i Turdiut dhe nga kartoni i pajustifikuar i Norės, qė ishte i treti pėr tė dhe solli pezullimin pėr njė javė tė dy futbollistėve. Mėsohet se vetė presidenti nuk i ka kursyer kritikat nė kėtė drejtim, duke kėrkuar reflektim qė nė ndeshjen e radhės.

  Nė analizėn e zhvilluar, por edhe nė mėnyrė publike nėpėrmjet shtypit sportiv, mesfushori Turdiu ka kėrkuar falje pėr ndėrhyrjen qė bėri pa dashje nė dėm tė sulmuesit Bubeqi, qė u pasua me karton tė kuq, duke dėmtuar veten, por edhe ekipin e tij jo vetėm nė atė takim, por edhe nė atė pasardhės me Vllazninė. Ka mjaftuar ky reagim dhe autokritika e tij e sinqertė qė ndaj tij nuk pati masa tė tjera.


  _________________

   Ora ėshtė Sun Jun 24 2018, 04:07