Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Milani nė Tiranė nėn masa ekstreme policore

  Share
  avatar
  stilltoni
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 301
  Vendndodhja : Itali
  Profesioni : Student
  Skuadra juaj e Zemres : Shkumbini
  Registration date : 26/06/2007

  Milani nė Tiranė nėn masa ekstreme policore

  Mesazh nga stilltoni prej Tue Oct 14 2008, 12:30

  Milani nė Tiranė nėn masa ekstreme policore
  Njė Milan me yje, por qė “sjell” nga Italia edhe probleme pėr policinė shqiptare. 17-herė kampionėt e Italisė kanė kėrkuar masa tė jashtėzakonshme sigurie ta panjohura mė parė nė Shqipėri gjatė qėndrimit tė tyre 12 orėsh e qėndrimit tė tyre nė kryeqytetin shqiptar kėrkojnė tė jenė. Kampionėt tė cilėt sė bashku vlejnė disa qindra milionė euro dėshirojnė tė jenė tė paprekshėm nė Tiranė.

  Masa tė jashtėzakonshme

  Burimet policore pohuan se nga organizatorėt janė njoftuar pėr masat e jashtėzakonshme tė sigurisė, qė ka kėrkuar Milani, qė ajo i konsideroi si nga mė ekstremet qė do tė aplikohen nė stadiumin “Qemal Stafa” dhe rreth tij. “Policia ka kontrolluar me imtėsi ēdo ambient tė brendshėm, duke nisur nga dhomat e zhveshjes, e skutė tjetėr tė stadiumit kombėtar dhe rreth tij. Pėr ne do tė ishte skandaloz edhe njė incident sado i vogėl nė Shqipėri, qoftė edhe nga njė veprim pasionant e tejkaluar i ndonjė ultrasi tė Milanit”, -pohuan burime nga policia e kryeqytetit.

  Festa, 2 milionė euro

  “Milani, klubi me mė shumė trofe ndėrkombėtarė nė planet, dėshiron qė gjithēka t’i ngjajė njė feste, duke pėrmbushur edhe njė nga aspektet humane tė aktivitetet”, - bėri tė ditur zyra e komunikimit me shtypin pranė organizatorėve tė trofeut tė parė ndėrkombėtar shqiptar “Taēi Oil Albania Reads”, qė ka investuar 2 milionė euro pėr tė sjellė pėr herė tė parė nė Shqipėri njė nga ekipet mė tė mėdha tė botės sė futbollit, nė gjirin e tė cilėt janė kampionė tė mėdhenj si Andrij Shevēenko e Ronaldinjo, dy fitues tė “Topit tė artė”.

  28 gazetarė italianė

  Miqėsorja Tirana-Milan ėshtė nė qendėr tė vėmendjes sė medias italiane e nė Tiranė do tė vijnė disa nga emrat mė tė shquar tė gazetarisė sportive nga vendi fqinjė. “Do tė jenė 28 gazetarė qė do tė pasqyrojnė minutė pas minute gjithė qėndrimin e Milanit nė Tiranė. Janė nga emrat mė tė mėdhenj tė ‘Gazzetta dello Sport’, ‘Corriere dello Sport’, ‘Tuttocalcio’, ‘La Republica’, ‘Corriere della sera’, ‘Controcampo’, ‘Guerino Sportivo’, pa harruar gazetarėt e televizioneve shtetėrore apo tė grupit mediatik tė Berluskonit, ‘Mediaset’ e televizionin e vetė Milanit, ‘Milan Channel”, - shtuan nga zyra e komunikimit tė “Taēi Oil”.

  Albania-sport

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 03:05