Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Sula: Shkumbini-Lushnja e trukuar, ka dorė gjyqtari Pashaj

  Share

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 28
  Registration date : 15/10/2007

  Sula: Shkumbini-Lushnja e trukuar, ka dorė gjyqtari Pashaj

  Mesazh nga kliti prej Sun Oct 05 2008, 22:45

  Njė
  akuzė e rėndė ka ardhur dje edhe nga deputeti i Peqinit, Dashnor Sula,
  rreth gjyqtarit tė ndeshjes Shkumbini-Lushnja, e fituar nga lagunarėt
  2-1. Akuza bie mbi gjyqtarin Bardhyl Pashaj, i cili, sipas deputetit
  Sula, ka qenė fitimtari i vetėm i ndeshjes sė luajtur nė Peqin.
  „Ndeshjet e kampionatit tonė po trukohen, ato po luhen nė kompanitė e
  basteve. Kjo duket qartė, por sa i takon ndeshjes mes Shkumbinit dhe
  Lushnjės, atė e fitoi gjyqtari Bardhyl Pashaj. Ai ka qenė i interesuar
  qė ndeshja tė dilte “2“, pasi kėshtu ishte vendosur tė pėrfundonte nė
  kompaninė e basteve, diku te 9-katėshet, e cila, pėr fitoren e Lushnjės
  e ka patur koeficentin 6. Eshtė vetėm fillimi i kampionatit dhe kėto
  gjėra po bėhen hapur, cka kėrkon njė ndėrhyrje energjike nga ana e
  FSHF-sė, ndryshe nuk do tė bėhet mė fjalė pėr futboll. Mė vjen keq qė
  duhet ta them, por gjyqtarėt po gabojnė shumė, me dashje, sic bėri
  Bardhyl Pashaj nė Peqin. Ata janė shkaktarėt e vėrtetė tė sherreve qė
  po ndodhin nėpėr stadiume, sepse, me veprimet e tyre tė padrejta,
  irritojnė futbollistė, trajnerė e presidentė klubesh, jo mė tifozerinė
  nė stadiume,“ – ka pohuar deputeti i Peqinit, Dashnor Sula, gjatė njė
  ndėrhyrjeje nė njė emision sportiv televiziv, “Skaner kampionat“.

  NIKO

  Male Numri i postimeve : 1
  Vendndodhja : GENOVA
  Profesioni : STUDENT
  Registration date : 06/10/2008

  Re: Sula: Shkumbini-Lushnja e trukuar, ka dorė gjyqtari Pashaj

  Mesazh nga NIKO prej Mon Oct 06 2008, 13:04

  O DJEMA NUK JANE JUSTIFIKIME KETO , SA PER DIJENI EDHE JUVJA DHE ROMA HUMBEN KETE JAVE OSE MILAN QE BARAZOJ ME KALIARIN . PASTAJ LUSHNJES NUK ESHTE NJE SKUADER QE DUHET NENVLERESUAR , SEPSE TE NDESHKON KUR SE PRET , SIC NDODHI AKTUALISH . URIME CUNAVE DHE VAZHDOFSHIN KESHTU EDHE NE NDESHJET E ARDHESHME!

  FORZA LUSHNJA!

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 28
  Registration date : 15/10/2007

  Re: Sula: Shkumbini-Lushnja e trukuar, ka dorė gjyqtari Pashaj

  Mesazh nga kliti prej Tue Oct 14 2008, 18:27

  tashi fakti se lushnja esht ne superiore deshmon qe ka nje ekip te mire e cilsor,mirepo nuk mund te krahasosh kontigjentin e lushnjes me t'shkumbinit sidhe synimet qe ka peqini per ket vit me ate te lushnjes.nuk du me i ul vlerat lushnjes dhe e pergezoj per fitoren po osht puna qe nqs nuk do kishte naj njeri me pesh qe te influenconte ne takim lushnja nuk fitote kurr npeqin.
  baste luhen ne cdo ven te botes edhe ne afrik pranaj nuk ka mo futboll ashtu sic dun tifozet,ato tifoz qe kur maron ndeshja dun 2 pako paracetamol me ardh nvete,qe per 1 jav rrjesht e kan zonin e errem,qe shofin skuadren e zemres nshi e ndill.
  kjo neshje ishte turpi i modh,ishte tpurt se bom 1 hap fals per synemet qe kemi,ishte turp se zhgenjeu tifozat qe u bon qull,ishte turp se i hodhi nji grusht balt nga "terreni i lojes" emrit te shkumbinit.

  Sponsored content

  Re: Sula: Shkumbini-Lushnja e trukuar, ka dorė gjyqtari Pashaj

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Mon Jun 18 2018, 18:45