Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


    Pėr 90 minuta jam peqinas

    Share

    kliti

    Male Numri i postimeve : 73
    Age : 27
    Registration date : 15/10/2007

    Pėr 90 minuta jam peqinas

    Mesazh nga kliti prej Sat Oct 04 2008, 13:19

    Byzhyti ka lindur nė Lushnje: Po, por tani luaj pėr SHkumbinin.
    Nė ndeshjen e sotme Shkumbini – Lushnja, janė disa futbollistė
    miq, tė cilėt mė parė kanė luajtur me uniformėn peqinase. Ndoni,
    Korreshi, Ēela, apo Bubeqi, ndėrsa nga krahu tjetėr, ish futbollisti i
    verdhejeshilėve Nora dhe lushnjari Byzhyti, do tė jenė me uniformat e
    kundėrshtarit. Padyshim qė lushnja i krijon nostalgji futbollistėve, si
    dhe keqardhje pėr gjendjen aktuale, por nga ana tjetėr, vitet me
    fanellėn bardhekaltėr, i bėjnė qė lojtarėt qė pėr 90 minutat e lojės tė
    ndjehet “peqinas”. Kjo kuptohet, qė vlen mė shumė pėr Byzhytin. “Eshtė
    qyteti ku jam rritur – thotė Byzhyti dhe kam nisur karrierėn si
    futbollist. Edhe nė fillimin e kampionatit, drejtuesit lushnjar mė
    kėrkuan tė luaja pėr ta, por nė fund zgjodha sėrisht Shkumbinin. Mė
    vjen vėrtetė keq, pėr gjendjen qė po kalon skuadra lushnjare dhe uroj
    qė tė gjejnė mėnyrėn pėr takaluar kėtė situatė. Nėse mė pyesnita pėr
    takimin, mėduhet tė them se ne kemi synimet tona, ndaj i vetmi rezultat
    i pritshėm ėshtė fitorja dhe nuk mendoj se do ta vėmė nė dyshim. Nė ato
    90 minutat tė takimit jam peqinas dhe nė fushėn e lojės do tė hyj sė
    bashku me ekipin, pėr tė dhėnė maksimumin dhe pėr tė arritur maksimumin
    nga ajo ndeshje. Na duhet tė ruajmė vendin e dytė dhe duhet tė kėnaqim
    tifozėt tanė, qė futbollin e kanė argėtimin e vetėm. Tashmė – pėrfundon
    Byzhyti – i kemi kaluar takimet e forta. Na kanė mbetur vetėm
    pėrballjet me Tiranėn dhe Vllazninė, ndėrsa skuadrat e tjera, janė tė
    tė njėjtit niveli, ose mė poshtė se ne.

      Ora ėshtė Tue May 23 2017, 10:06