Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Ėndra tė ēmendura nė Peqin ,Kemi petk kryesuesish

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Ėndra tė ēmendura nė Peqin ,Kemi petk kryesuesish

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Oct 03 2008, 13:42

  Ėndra tė ēmendura nė Peqin �Kemi petk kryesuesish�
  Presidenti Ismaili: Kjo skuadėr ka status tjetėr, jemi pretendentė

  Duket se nė qytetin e vogėl futbolldashės tė Peqinit, kanė filluar tė besojnė se kjo skuadėr i ka tė gjitha mundėsitė, pėr ta
  pėrfunduar kampionatin, nė njė nga vendet kryesuese. Peqinasit, nė kėtė prag sfide kundėrLushnjes, kanė marrė edhe bekimin e presidentit Ismaili, i cili nuk dėshiron tė gjendet pranė ekipit, vetėm nė ditėt e ndeshjeve, por edhe gjatė javės.


  ﷓ Ē�farė ju kėnaqi mė shumė nga takimi ndaj Elbasanit?


  ﷓ Mė shumė nė kėtė takim, mė ka tėrhequr loja dhe shpirti i
  garės, qė djemtė shprehėn nė fushė. Padyshim qė tek skuadra, po formohet njė koncept i ri, ai i tė luajturit bukur dhe pėr tė marrė rezultate pozitive edhe jashtė fushės sonė.


  ﷓ Gjendeni nė vendin e dytė, ēdo tė thotė kjo pėr ju?


  ﷓ Dua t�ju them se ky do tė jetė njė vit i veēantė pėr
  Shkumbinin. Tashmė ekipet e shohin ekipin tonė me petkun e kryesuesit.Edhe nė takimin ndaj Lushnjes, ne do tė zbresim nė fushėn e lojės, si njė prej drejtuesve aktualė tė edicionit.

  ﷓ Ēfarė shihni pozitive te skuadra e kėtij viti?


  ﷓ Grupi ėshtė konsoliduar mė sė miri dhe kjo na kėnaq pa masė.Ne jemi munduar tė bėjmė blerje pa shumė emra, por qė t�i shėrbejnė ekipit dhe mendojmė qė ia kemi arritur.


  ﷓ A ka nevojė ekipi, pėr blerje tė reja nė merkaton e janarit?


  ﷓ Mendoj se nė merkaton e dimrit, do tė tentojmė tė afrojmė njė ose dy pėrforcime, kjo nė bazė tė ecurisė qė do tė kemi. Ne jemi duke menduar pėr kėtė dhe mė pas do tė hyjmė nė tregun e lojtarėve.


  ﷓ Nė ndeshjen e rradhės, Shkumbini do tė ketė pėrballė Lushnjen. Njė ndeshje e lehtė, tė paktėn nė letėr?


  ﷓ Padyshim qė ėshtė njė ndeshje e radhės dhe nuk ka aspak vend pėr t�a nėnvlerėsuar. Do tė japim maksimumin, pėr tė fituar, pėr tė kėnaqur me lojė tifozėt, si dhe pėr tė ruajtur vendin nė renditje. Padyshim qė lojtarėt tanė dhe i gjithė grupi, nuk duhet tė harrojnė, se nė ēdo moment, do tė kenė edhe mė fuqishėm mbėshtetjen tonė, pėr tė arritur objektivat e vėna.  _________________

   Ora ėshtė Tue Apr 24 2018, 05:40