Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  SHKUMBINI 1-2 Lushnja

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  SHKUMBINI 1-2 Lushnja

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Oct 03 2008, 13:34

  Shkumbini-Lushnja (Peqin)
  JAVA 6 DATE 04.10.2008

  Gjyqtari: B.Pashaj


  Edituar pėr herė tė fundit nga polskaALB nė Fri Oct 10 2008, 12:54, edituar 1 herė gjithsej


  _________________
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 33
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Re: SHKUMBINI 1-2 Lushnja

  Mesazh nga polskaALB prej Fri Oct 03 2008, 13:35

  Grami: Gabim po nėnvlerėsuam Lushnjėn


  Mbrojtėsi i Shkumbinit, Elton Grami, thotė qė duhet vijuar me fitoret nė Peqin
  Ekipi i Shkumbinit, me pikėn e marrė nė Elbasan, ka arritur tė ruajė
  vendin e dytė nė renditje pas javės sė 5 tė tė kampionatit. Ka qenė njė
  pikė me shumė vlera dhe e merituar e tė besuarve tė Maganit, qė u arrit
  nė njė ndeshje tė quajtur derbi, si ajo me Elbasanin, qė e ka rritur
  besimin dhe entuziazmin nė skuadėr. Pėr 24-vjeēarin tiranas, Elton
  Grami, ekipi i tij e meritoi plotėsisht rezulatin e arritur, pasi ashtu
  si edhe nė Elbasan, forcėn e ka treguar harmonia, loja kolektive e jo
  cilėsitė e futbollistėve tė veēantė, duke treguar shpirt gare nė ēdo
  ndeshje. “Pata besuar nė arritjen e barazimit dhe kjo u arrit nė fund.
  Unė do ta quaja njė rezultat pozitiv, duke gjetur rastin tė falėnderoj
  tė gjithė pėr shpirtin e garės qė treguan,” - shprehet i kėnaqur jo pak
  mbrojtėsi Grami nė prononcimin e tij. Duke e ndier veten mjaft mirė te
  Shkumbini, Grami vlerėson punėn qė ėshtė bėrė qė nga faza pėrgatitore e
  ekipit nėn drejtimin e trajnerit Magani. Duke folur pėr repartin e
  mbrojtjes, ku ai bėn pjesė, ai pranon se e ka pėr kėnaqėsi qė luan krah
  futbollistėve me pėrvojė, si Gallo apo Pashja, apo Shameti dhe Xhyra,
  duke u pėrpjekur tė pėrfitojė sa mė shumė prej tyre dhe duke kėrkuar tė
  japė mė tė mirėn e vet pėr Shkumbinin. “Nė sajė tė punės qė ėshtė bėrė
  qė nga fillimi, e pranoj me kėnaqėsi tė them se po kaloj njė formė
  mjaft tė mirė pėr momentin. Ndoshta ka qenė mė e lehtė pėr mua, pasi
  kam luajtur krahas futbollistėve me pėrvojė. Pėr mua, kėtu qėndron
  sekreti i rezultateve tė Shkumbinit. Eshtė ndėrthurur elementi i ri me
  atė me pėrvojė,” - argumenton mbrojtėsi Elton Grami. Edhe pse tregohet
  jo pak entuziast, ėshtė i bindur qė do tė ruhet vendi i dytė dhe nė
  javėt e ardhshme. Grami kėrkon qė ekipi tė pėrqendrohet dhe t’i ikė
  euforisė. Ndeshja e radhės me Lushnjėn nė Peqin ėshtė njė mundėsi e
  mirė pėr ekipin e tij, por kjo mund tė bėhet realitet vetėm, kur
  kundėrshtari i radhės tė vlerėsohet si duhet e njėlloj si tė tjerėt.
  “Vijmė nė ndeshjen e radhės me Lushnjėn nė Peqin pas barazimit me
  Elbasanin dhe do tė kėrkoja po tė njėjtin vlerėsim e mobilizim, sepse
  Lushnja, pėr vetė pozitat ku ndodhet, do tė kėrkojė tė bėjė gjithēka,
  pasi nuk ka se ē’tė humbė tjetėr. Eshtė njė mundėsi e mirė pėr ta
  mbajtur vendin e dytė nė renditje. Ēdo ndjenjė nėnvlerėsimi apo shenjė
  vetėkėnaqėsie ėshtė e dėmshme,” - pėrfundon mbrojtėsi Elton Grami, duke
  kėrkuar vlerėsimin e duhur pėr kundėrshtarin e radhės.


  _________________

   Ora ėshtė Thu Dec 13 2018, 18:26