Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Rizvanolli ndez derbin: S’janė aq tė frikshėm

  Share

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 28
  Registration date : 15/10/2007

  Rizvanolli ndez derbin: S’janė aq tė frikshėm

  Mesazh nga kliti prej Sat Sep 27 2008, 12:57


  Sulmuesi i Shkumbinit para Elbasanit: Nuk tmerrohemi para tyre
  Vetėm njė ditė i ndan bardhekaltėrit nga derbi i sė dielės me
  Elbasanin dhe interesimi pėr kėtė sfidė tė vėshtirė, ka ditė qė ndjehet
  nė kampin peqinas. Pavarėsisht se nė kėtė ndeshje do tė kėrkohet njė
  rezultat pozitiv, futbollistėt e Shkumbinit, nuk duan ta cilėsojnė atė
  si vendimtare, pėr fatet e skuadrės. i kėtij mendimi ėshtė dhe sulmuesi
  tiranas Erion Rizvanolli, i cili ka njė pėrcaktim tė tijin pėr kėtė
  pėrballje. “Do tė jetė thjesht njė derbi, qė nuk do tė thotė se ėshtė
  “fundi i botės”, ka thėnė sulmuesi i peqinasve. Edhe pse e vlerėson nė
  maksimum kundėrshtarin, nisur nga fakti se ka luajtur nė radhėt e tij,
  madje ėshtė shpallur dhe kampion me fanellėn verdheblu, ai ėshtė
  optimist pėr arritjen e njė rezultati pozitiv. Duke njohur nga afėr
  lojėn dhe forcėn e verdhebluve, Rizvanolli kėrkon nga tė gjithė shokėt
  e skuadrės, njė vlerėsim real pėr skuadrėn e Josės. “ Po flasim pėr njė
  sfidė – vijon ai ﷓ e cila nuk ka aspak nevojė pėr tė rikujtuar shkallėn
  e vėshtirėsisė. Kemi tė bėjmė me njė kundėrshtar si Elbasani, qė i
  menaxhon mirė forcar e tij dhe di tė vėrė nė vėshtirėsi skuadrėn tonė,
  gjė tė cilėn e ka treguar gjithmonė nė fushėn e tij”. Gjithsesi, pėr
  Rizvanollin, njė fakt i tillė nuk do tė thotė aspak, se Shkumbini e ka
  frikė derbin e sė dielės. “Ne i respektojmė dhe do tė tregohemi tė
  kujdesshėm, por kjo nuk do tė thotė se do tė tmerrohemi nga prania e
  tyre nė fushė”, ka shtuar sulmuesi tiranas. Mandje, Rizvanolli mendon
  se skuadra e tij i ka tė gjitha mundėsitė, pėr tė njė rezultat pozitiv
  nė “Ruzhdi Bizhuta”. “Ne jemi nė vendin e dytė dhe duam qė pas kėsaj
  ndeshje, tė mos e humbasim pozicionin aktual nė renditje. Njėkohėsisht,
  duam tė zhvillojmė njė ndeshje tė bukur, pėr tė kėnaqur publikun, qė do
  tė jetė i shumtė, nė kėtė pėrballje tė dy skuadrave fqinje dhe rivale
  tė denja pėr njėra﷓tjerėn. Do tė dalim nė fushėne lojės – pėrfundon
  Erion Rizvanolli ﷓ me njė qėllim tė vetėm, pėr tė mos e humbur kėtė
  sfidė tė vėshtirė. Kemi punuar me impenjim maksimal dhe me dėshirė,
  duke korigjuar defektet e vėrejtuara, nė ndeshjen ndaj Besės”. Sipas
  tij, tani pritet vetėm njė ndeshje dinjitoze dhe sigurisht e pastėr pra
  vetėm futboll.


   Ora ėshtė Mon Jun 25 2018, 12:29