Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Isaj parashikon njė derbi tė qetė nė Elbasan

  Share

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 28
  Registration date : 15/10/2007

  Isaj parashikon njė derbi tė qetė nė Elbasan

  Mesazh nga kliti prej Fri Sep 26 2008, 15:49

  Ashtu si sekretari Kovaēi, edhe Astrit Isaj thotė se ndeshja do tė jetė pa probleme

  Edhe pse nuk ka qenė aspak e lehtė pėr ta, futbollistėt e Shkumbinit
  janė pėrpjekur tė pėrqendrohen nė pėrgatitjen e radhės. Tė dielėn do tė
  udhėtojnė drejt Elbasanit, pėr t’u ndeshur me ekipin vendės nė
  stadiumin “Ruzhdi Bizhuta”. Kjo pėrballje ėshtė cilėsuar me tė drejtė
  si derbi i prefekturės, prandaj edhe interesimi ėshtė i madh, ashtu si
  gjithmonė, pavarėsisht se ku ėshtė zhvilluar takimi, nė Elbasan apo
  Peqin. Shkumbini shkon nė kėtė takim duke qenė mė lart nė renditje, nė
  vendin e dytė, njė pikė mė shumė se kundėrshtari i radhės, Elbasani, i
  vendit tė tretė. Vendėsit do tė kėrkojnė tė ndėrrojnė vendet nė tabelė
  pėr t’u ngjitur mė lart, ndėrsa Shkumbini pėr ta ruajtur kėtė pozicion.
  Do tė jetė fusha e lojės ajo qė do ta tregojė mė mirė, pasi tė dy
  ekipet do tė pėrpiqen tė realizojnė objektivat e tyre, duke reflektuar
  punėn e bėrė. Ky takim, ashtu si pėrherė, pritet tė ndiqet nga njė
  numėr i madh sportdashėsish elbasanas, por edhe nga Peqini. Kėtė e
  pohon edhe sekretari i klubit, Astrit Isaj, i cili tregon edhe masat qė
  po merren nga ana e klubit nė bashkėpunim me atė tė Elbasanit pėr
  organizimin sa mė mirė e sistemimin e tyre. Sekretari Isaj nuk ngurron
  tė nėnvizojė edhe marrėdhėniet e mira midis dy qyteteve fqinje, me
  miqėsi tė vjetra e tė reja, por edhe tė dy klubeve. Pėr sekretarin
  Isaj, gjithnjė midis kėtyre dy ekipeve ėshtė luajtur fort e pa
  kompromis, ku nė fund ka fituar mė i miri. “Tė dielėn kemi derbin me
  Elbasanin dhe unė ju siguroj qė do tė jetė njė ndeshje e bukur, e fortė
  e plot rivalitet, qė do tė konfirmojė gjendjen e ekipeve, punėn qė kanė
  bėrė deri tani. Duhet pranuar qė ka marrėdhėnie mjaft tė mira midis dy
  qyteteve e pėr pasojė edhe njė bashkėpunim tė ndėrsjellė midis klubit
  tė Elbasanit dhe Shkumbinit. Kjo do tė reflektohet nė fushėn e lojės,
  duke qenė i bindur se do tė jetė njė lojė e fortė, pa kompromis, ku do
  tė mbizotėrojė “fair play” gjatė 90 minutave nė fushė e jashtė saj,” -
  siguron sekretari i klubit bardhekaltėr. Duke folur pėr objektivat e
  ekipit tė tij, ai pohon se nė derbi janė tė parashikuara tė tri
  rezultatet, pa e fshehur pretendimin qė Shkumbini do tė synojė edhe nė
  kėtė takim rezultat pozitiv. Ai beson te puna qė ėshtė bėrė, duke qenė
  i bindur te forca sulmuese e ekipit, i cili nė tė 4 ndeshjet e para, si
  asnjė ekip tjetėr, ka ditur tė gjejė rrugėn e rrjetės. “Shkojmė nė
  Elbasan, ku do tė kemi pėrballė njė kundėrshtar me pėrvojė e me
  elementė cilėsorė, qė e kanė filluar mirė sezonin. Pėr ne, ėshtė njė
  ndeshje e radhės dhe na takon tė tregojmė vlerat tona mė tė mira
  pėrballė njė kundėrshtari tė tillė me autoritetin e vendit tė dytė. Do
  tė pretendojmė mė tė mirėn, por gjithsesi do tė jetė fusha e lojės ajo
  qė do tė tregojė mė mirė nė kėtė derbi tė zakonshėm, qė nė fakt i ka
  brenda tė tri rezultatet e mundshme. Synimi ynė ėshtė qė tė bėjmė lojėn
  tonė, pėr tė marrė nė fund njė rezultat pozitiv. E dimė qė nuk do tė
  jetė e lehtė pėrballė njė kundėrshtari tė tillė, por jam i bindur qė
  ėshtė punuar pėr kėtė,” - pėrfundon sekretari i klubit peqinas, Astrit
  Isaj.

  marre nga Sport Shqiptar

   Ora ėshtė Tue Jun 19 2018, 11:14