Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Pashja, ndaj Elbasanit si tė barabartė

  Share

  kliti

  Male Numri i postimeve : 73
  Age : 28
  Registration date : 15/10/2007

  Pashja, ndaj Elbasanit si tė barabartė

  Mesazh nga kliti prej Fri Sep 26 2008, 15:46

  Kjo javė si njė kryefjalė tė saj pritet tė ketė derbin e Shqipėrisė sė
  mesme, teksa do tė jenė pėrballė tyre dy ekipet, Shkumbini dhe
  Elbasani. Nė kėtė javė tė pestė, bardhekaltrit do t’u kthehen takimeve
  nė transfertė, pasi nė katėr javėt e zhvilluara deri tani janė
  ndeshur tri herė nė Peqin dhe vetėm njė herė nė kryeqytet ndaj
  Dinamos. Ka qenė pikėrisht nė transfertėn e vetme tė zhvilluar deri
  tani ndaj kampionėve nė fuqi, qė
  Shkumbini ka pėsuar humbjen e
  vetme. Kjo, teksa nė shtėpi ka
  regjistruar plot tri fitore, duke u
  renditur kėshtu nė vend tė dytė tė
  klasifikimit me vetėm njė pikė mė
  pak se Tirana, kryesuese e gjithashtu,
  me njė pikė mė shumė se
  Elbasani, rival direkt dhe kundėrshtari
  i radhės. Pėrballja e kėsaj
  jave mes kėtyre dy ekipeve
  parashikohet tė jetė shumė interesante,
  pasi tė dyja skuadrat kanė
  arritur tė zhvillojnė takime tė bukura,
  por nga ana tjetėr, ato janė
  vetėm njė vend larg njėra-tjetrės
  nė renditje. Njė faktor ky, qė padyshim
  do tė ndikojė edhe mė shumė
  nė ndezjen e kėsaj sfide. Kjo ėshtė
  arsyeja qė mbrojtėsi i Shkumbinit,
  Lorenc Pashja, mendon se
  kjo pėrballje do tė jetė njė sfidė
  mes tė barabartėve. Pėr “Panorama
  Sport”, lojtari shprehet: “Tashmė
  do t’i rikthehemi ndeshjeve nė
  transfertė, ku takimi i radhės do
  tė na pėrballė ndaj njė ekipi tepėr
  fortė si Elbasani. Padyshim qė mė
  favoritė nė kėtė takim janė
  vendėsit, duke parė qė luajnė nė
  fushėn e tyre. Megjithėkėtė, duhet
  tė dimė se edhe ne nuk jemi
  aspak inferiorė, ndaj nuk duhet ta
  mbivlerėsojmė kundėrshtarin. Ne kemi objektivat tona nė kėtė kampionat,
  ēka na detyron qė tregohemi korrektė dhe tė kėrkojmė rezultat
  pozitiv nė ēdo takim. Ajo qė dua tė them ėshtė se nė takimin
  e radhės ka rėndėsi qė tė mos dalim pa pikė, pasi edhe barazimi do
  tė ishte favor pėr ne. Jemi thuajse nė tė njėjtat nivele me ekipin e
  Elbasanit, ndaj edhe nė fushėn e lojės do tė zbresim si tė barabartė
  me ta.


  Stėrvitje nė palestėr  Kėto ditė nė qytetin e Peqinit
  ėshtė hapur njė palestėr
  e re force me kushte
  dhe pajisje tepėr moderne.
  Kjo ka bėrė qė nė
  kėto ditė tė kushtėzuara
  nga moti me shi, ekipi peqinas
  tė shfrytėzojė kushtet
  qė ofron kjo sallė force
  pėr tė mos mbetur mbrapa
  pėr asnjė moment me
  programin stėrvitor dhe
  ngarkesėn fizike tė planifikuar
  nga stafi teknik. Trajneri
  i Shkumbinit, Gugash
  Magani, nė vigjilje tė derbit
  me Elbasanin duket se nuk
  ka asnjė qėllim tė ulė
  ngarkesėn fizike, por pretendon
  maksimumin nga
  ekipi i tij.


  Mare nga Panorama Sport


   Ora ėshtė Mon Jun 18 2018, 18:51