Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Shameti, garancia e mbrojtjes peqinase

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Shameti, garancia e mbrojtjes peqinase

  Mesazh nga polskaALB prej Thu Sep 18 2008, 10:23

  Mbrojtėsi gjirokastrit Ylli Shameti e cilėson fitoren e Shkumbinit thjesht njė detyrė
  Mbrojtėsi 24 vjeēar Ylli Shameti, ndonėse ėshtė nga tė fundit futbollistė qė iu bashkua Shkumbinit nė merkaton e verės, ka arritur tė fitojė besimin e trajnerit Magani pėr tė zėnė vendin e titullarit nė formacion, duke i luajtur tė plota dy nga tri takimet e para tė kampionatit. Paraqitja e tij nė ndeshjen e fundit me Teutėn nė rolin e mbrojtėsit tė qendrės tė Shkumbinit ėshtė vlerėsuar me nota pozitive. Sipas Shametit, ka qenė mjedisi i ngrohtė qė ai ka gjetur nė Peqin, si dhe fakti qė te Shkumbini gjen dy bashkėqytetarėt e vet, Norėn e Shenajn, qė e kanė ndihmuar shumė. “E ndiej veten mjaft mirė nė Peqin nė ēdo drejtim. Pėr kėtė dua tė falėnderoj drejtuesit, qė mė kanė inkurajuar e ma kanė bėrė mė tė lehtė tė pėrshtatem. Kjo mė nxit qė tė stėrvitem edhe mė shumė, me synimin pėr tė dhėnė mė tė mirėn time,” - shprehet mbrojtėsi Shameti. Nė ndeshjen e fundit me Teutėn, nėse kundėrshtari nuk arriti pėr asnjė rast tė shfaqej rrezikshėm pėrpara portės sė Llanit, meritė ka edhe mbrojtja me Xhyrėn, Pashėn, e drejtuar saktė nga Shameti. Nė kėtė takim ai spikati pėr veprimet e sakta nė thyerjen e sulmeve tė kundėrshtarit, pėr sigurinė qė i dha repartit tė mbrojtjes nė ēdo moment, duke ditur tė organizojė siē duhet, pėr tė marrė mė pas edhe iniciativėn pėr organizimin e sulmeve nė portėn kundėrshtare. Fitorja e fundit e ka kėnaqur Shametin, por mė shumė se kjo ai ka mbetur i kėnaqur nga loja qė zhvilloi ekipi i tij, ku mbi tė gjitha spikati shpirti i garės dhe harmonia e ekipit. Ai e sheh si pozitiv faktin qė Shkumbini arrin tė shėnojė nė ēdo ndeshje, por edhe e shqetėson fakti qė shpėrdorohen shumė raste tė pastra, siē ndodhi tė dielėn e kaluar. “Me Teutėn bėmė detyrėn, fituam. Rezultati i ngushtė 1 0 nuk do tė thotė se fituam me vėshtirėsi. Ne patėm epėrsi gjatė gjithė lojėn, krijuam raste tė pastra, pa ditur ta konkretizojmė me gola tė tjerė. Fitorja na kėnaqi, por duhet ta kishim zgjidhur mė shpejt fatin e ndeshjes, pėr tė shmangur tensionin e zakonshėm nė fundin e ndeshjes, pasi njė gol diferencė nuk ta jep asnjėherė sigurinė e duhur,” - tėrheq vėmendjen mbrojtėsi i Shkumbinit, Ylli Shameti. Ish futbollisti i Kastriotit, qė fazėn pėrgatitore e zhvilloi me ekipin e Partizanit, beson se ėshtė bėrė njė punė e mirė nė ekip nėn drejtimin e Maganit dhe se ekipi ku ai bėn pjesė ka forca pėr tė kaluar ēdo kundėrshtar, pavarėsisht emrit apo kontigjentit qė ka. Pėr tė, kjo pasqyrohet mė mirė nė ndeshjet pėrpara sportdashėsve peqinas, kur synohet vetėm njė rezultat, fitorja. “Kemi filluar nga puna nė stėrvitje pėr t’u pėrgatitur pėr ndeshjen me Besėn. E dimė qė do tė kemi pėrballė njė kundėrshtar edhe mė tė fortė e mė tė vėshtirė se ai i Teutės, prandaj dhe angazhimi ynė pėr kėtė ndeshje do tė jetė mė i madh. Besoj te ky ekip qė e pashė tė dielėn e kaluar, qė ėshtė i aftė tė dalė fitues pėrballė ēdo ekipi, sidomos nė fushėn e vet. Kemi ditur ta gjejmė rrugėn e rrjetės nė ēdo ndeshje dhe kėtė do tė kėrkojmė edhe nė ndeshjen e radhės, tė arrijmė objektivin,” - pėrfundon mbrojtėsi gjirokastrit Ylli Shameti.


  _________________

   Ora ėshtė Tue Apr 24 2018, 05:28