Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Nora, i pari nuk do tė jetė i fundit

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Nora, i pari nuk do tė jetė i fundit

  Mesazh nga polskaALB prej Thu Aug 28 2008, 11:46

  Nora, i pari nuk do tė jetė i fundit
  Gjirokastriti qė ėshtė regjistruar nė historinė e kėtij kampionati si sulmuesi qė ka shėnuar tė parin gol, nuk premton, por thotė vetėm se, “kam ende rezerva”  Nė ndeshjen e sė dielės me Bylisin, Shkumbini tregoi qėndrueshmėri nė lojė dhe forcė tė madhe goditėse. Gjatė gjithė javės nė prag tė saj, bardhekaltėrit e kanė pasur vėmendjen tek skuadra ballshiote, tė ndėrgjegjshėm pėr vėshtirėsitė e pėrballjes me ta. Aq mė shumė qė luhej nė shtėpi e pėr fillim tė mbarė kėrkoheshin pikė tė plota. Dhe Shkumbini ka arritur njė fitore tė thellė e tė pastėr, qė i ka dhėnė, qoftė edhe momentalisht, kreun e klasifikimit. Sulmuesi bardhekaltėrt Arlind Nora, qė ka shėnuar dhe golin e parė tė kampionatit, tha: “Megjithėse pėrballė kishim njė kundėrshtar tė panjohur e ambicioz, arritėm njė fitore tė ēmuar, falė mobilizimit dhe impenjimit tė tė gjithė lojtarėve, qė treguan forcė karakteri”. Mė tej, gjirokastriti kėrkoi tė evidentonte qė, “shėnimi nė portat kundėrshtare ėshtė gjithmonė njė kėnaqėsi, por kur skuadra fiton kėnaqėsia ėshtė dyfishe. Ndaj, pavarėsisht se goli im zhbllokoi rezultatin, merita e fitores ėshtė e gjithė skuadrės, qė demonstroi grintė tė gėrshetuar me fantazi”.

  Fitorja me Bylisin nė “arkivė”, nė fundjavė transferta me kampionėt nė “Selman Stėrmasi”. Njė Dinamo qė, pas barazimit me Teutėn, do tė kėrkojė medoemos fitoren. Por Nora ėshtė i qetė: “Grupi ynė tashmė mund tė punojė i qetė pėrsa i takon gjendjes psikologjike. Jemi tė karikuar, nė mėnyrė qė e shtuna e ardhshme tė sjellė sėrish pikė”.

  Nora e lė pak evazive kur thotė “pikė”. Njė, apo do tė guxohet pėr tre? “Ashtu si unė, qė do tė dėshiroja tė shėnoja sėrish nė kėtė ndeshje ngaqė e ndiej se kam ende rezerva, jam i bindur se dhe skuadra ka. Le t’i shfaqim tėrėsisht ato nė fushė dhe rezultatin pozitiv t’ia kushtojmė tifozėve tanė tė zjarrt-, qė besoj se do tė jenė tė shumtė nė kėtė ndeshje”, ka pėrfunduar sulmuesi Nora.


  Nga SportEkspres


  _________________

   Ora ėshtė Tue Apr 24 2018, 05:42