Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


  Llani, “telenovela” merr fund

  Share
  avatar
  polskaALB
  Admin
  Admin

  Male Numri i postimeve : 578
  Age : 32
  Vendndodhja : Warsaw / Poland
  Profesioni : Studenti
  Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
  Registration date : 26/06/2007

  Llani, “telenovela” merr fund

  Mesazh nga polskaALB prej Tue Jul 29 2008, 12:00

  Shkumbini ėshtė kthyer nė Strugė e portieri ka udhėtuar me skuadrėn

  Llani, “telenovela” merr fund

  Skuadra e Shkumbinit ėshtė nisur dje sėrish nė drejtim tė Strugės, nė Maqedoni, pėr vazhdimin e fazės pėrgatitore. Nė paraditen e djeshme, nė autobusin e skuadrės ka hipur edhe trajneri Gugash Magani, pas pėrfundimit tė kursit tė trajnerėve, ndėrkohė qė pamja qė u ka pėlqyer mė tepėr tifozėve ka qenė prania e portierit Ervin Llani. Bashkimi i tij me grupin duket se do t’u japė fund spekulimeve pėr largim drejt skuadrave tė tjera tė Kategorisė Superiore. Vetė portieri ka deklaruar pak ēaste para nisjes se ka biseduar me presidentin Xhavit Ismaili dhe drejtuesit e tjerė, tė cilėve u ka shpjeguar arsyet e qėndrimit larg skuadrės. “Tani jam pėrsėri pjesė e kėsaj skuadre dhe ju siguroj se gėzoj formė tė mirė sportive. Nuk e kam lėnė pas dore [font=Palatino-Roman][size=7][color=#231f20]pėr asnjė ēast stėrvitjen”, thotė Llani, i cili shton nė lidhje me transferimin e mundshėm te skuadra greke Thrasivolos: “Ende nuk i kam mbyllur bisedimet. Ata mė kanė pėlqyer dhe njėkohėsisht kanė qenė gati tė mė paraqitnin ofertėn e tyre, e cila, pėr aq sa kishim biseduar, mendoja qė do tė kėnaqte kėrkesat e mia. E vetmja arsye pėr tė cilėn nuk arritėm tė mbyllim marrėveshjen ishte fakti se nė ekipin grek kishte edhe dy lojtarė tė huaj, duke rritur numrin e lojtarėve jokomunitarė. Nėse ndonjė prej tyre largohej, mund tė kishte qenė shansi im qė tė luaja atje. Megjithatė, tani pėr tani do ti shtrohem stėrvitjes me Shkumbinin dhe mė vonė tė shohim se ē’do tė ndodhė. Tani detyra ime ėshtė qė tė punoj pėr tė arritur maksimumin”.


  Nga PanoramaSport


  _________________

   Ora ėshtė Sun Jun 24 2018, 04:20