Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Trasferohemi ne www.Ksshkumbini.com

www.Ksshkumbini.Info


    Byzhyti: Nė Peqin, gjithēka pozitive

    polskaALB
    polskaALB
    Admin
    Admin


    Male Numri i postimeve : 578
    Age : 38
    Vendndodhja : Warsaw / Poland
    Profesioni : Studenti
    Skuadra juaj e Zemres : SHKUMBINI kush tjeter... :)
    Registration date : 26/06/2007

    Byzhyti: Nė Peqin, gjithēka pozitive Empty Byzhyti: Nė Peqin, gjithēka pozitive

    Mesazh nga polskaALB Wed Jul 09 2008, 14:22

    Mesfushori ėshtė bashkuar me ekipin, duke bindur se do tė jetė me Shkumbinin sezonin e ardhshėm

    Byzhyti: Nė Peqin, gjithēka pozitive

    Ėshtė i treti sezon, qė futbollisti lushnjar, Alban Byzhyti, pranon tė rinovojė kontratėn me skuadrėn e Shkumbinit dhe kjo, padyshim i ka kėnaqur tė gjithė drejtuesit peqinas. Tashmė edhe mesfushori ėshtė bashkuar me skuadrėn peqinase,duke nisur pėrgatitoren pėr sezonin e ardhshėm. Njė fakt ky,qė tashmė i bind tė gjithė se Byzhyti do tė jetė pjesė e Shkumbinit pėr edicionin nė vijim. Pėr atė ēfarė ka gjetur te skuadra peqinase dhe mbi tė gjitha pėr motivet qė e bėnė tė rinovojė edhe pėr njė sezon, vetė Byzhyti ka sqaruar pėr “Panorama Sport”: Jam i kėnaqur qė edhe kėtė vit kam gjetur
    gjuhėn me drejtuesit peqinas dhe do tė luaj pėr bardhekaltrit.Kam kaluar dy sezone tė tjerė shumė tė mirė, tė cilėt mė bėnė qė tė mos mendoj dy herė pėr ofertėn peqinase. T’ju them tė vėrtetėn mė kanė kėrkuar edhe ekipe tė tjera nė veēanti Lushnja, por nė fund mendoj se bėra zgjedhjen mė tė mirė. Edhe vjet ne kemi bėrė prezane duhur, por nuk arritėm tė marrim mė shumė, megjithatė shoh edhe aty diēka pozitive, pasi Shkumbini kaloi njė gjendje shoku, tė cilėn e kishte trashėguar nga dy sezone mė parė, teksa rrezikonte tė binte nga kategoria dhe tashmė ai kaloi nė njė mentalitet fituesi. Kuptohet se edhe nė kėtė vit ekipi ka bėrė blerjet e duhura si dhe siē kam biseduar me presidentin Ismaili, ai mė ka thėnė se do tė luftojmė edhe mė fort pėr tė arritur tė fitojmė diēka.Shoh qė drejtuesit janė duke lėvizur nė merkato, po ashtu edhe nė stėrvitje jemi duke punuar
    dhe kemi pėrpara njė fazė pėrgatitore nė Maqedoni. Tė gjitha kėto do tė na japin njė dorė tė fortė qė tė bėjmė njė paraqitje sa mė dinjitoze nė kampionat dhe tė jemi pėrkrah ekipeve pretendente.Mendoj se kemi arritur disi pjekuri qė tė luftojmė pėr ndonjė kompeticion”, ka pėrfunduar mesfushori lushnjar i skuadrės sė Shkumbinit, Alban Byzhyti.

      Ora ėshtė Fri Apr 19 2024, 20:42